Logowanie Rejestracja
Inny wymiar pożyczki - zadłużenie na zakupy w sklepie internetowym

Strona główna Wiadomości Inny wymiar pożyczki - zadłużenie na zakupy w sklepie internetowym Inny wymiar pożyczki - zadłużenie na zakupy w sklepie internetowym

Inny wymiar pożyczki - zadłużenie na zakupy w sklepie internetowym

Kokos.pl specjalizujący się w pożyczkach społecznościowych uruchomił nową formę zdobycia środków na kupno produktów lub usług przeznaczonych np. na gwiazdkowy prezent. W ramach usługi „Aukcja na zakup w sklepie” można zaciągnąć pożyczkę, dzięki której sfinalizujemy transakcję w sklepie internetowym.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Pożyczka społecznościowa (ang. social lending) to forma zaciągania zobowiązania, które opiera się na prośbie pożyczkobiorcy skierowanej do innych użytkowników danej platformy. Osoba chcąca sfinalizować transakcję określa wysokość oraz cel, na który chce pożyczyć pieniądze, a także poziom oprocentowania spłacanej kwoty. Procedura ta odbywa się bez pośrednictwa instytucji finansowej, a na pożyczkę może złożyć się kilku użytkowników. W trosce o bezpieczeństwo i gwarancję zwrócenia zadłużenia, uczestnicy podlegają weryfikacji m.in. konta bankowego, wpisu do rejestru Biura Informacji Gospodarczej (Krajowy Rejestr Długów, BIG InfoMonitor i Europejski Rejestr Informacji Finansowej) czy dowodu osobistego.

 


Uruchomiona przez Kokos.pl usługa „Aukcja na zakup w sklepie” umożliwia opłacenie zamówionego w sklepie internetowym towaru dzięki środkom uzyskanym od inwestorów działających na portalu. Procedura jest prosta. Wybierasz towar w sklepie internetowym, składasz na niego zamówienie i generujesz dane potrzebne do przelewu. Następnie wchodzisz na Kokos.pl, wpisujesz m.in. nazwę produktu, kwotę transakcji oraz nazwę sklepu i rozpoczynasz „Aukcję na zakup w sklepie”. Jednak wybrany przez Ciebie produkt lub usługa musi pochodzić ze sklepu zamieszczonego na specjalnej liście portalu (https://kokos.pl/pozyczka-na-zakup/katalog-sklepow). Aukcja maksymalnie może trwać 3 dni, bez opcji przedłużania. Jeśli w tym czasie nie uda Ci się zebrać danej kwoty, zakup nie zostaje sfinalizowany. Natomiast, gdy znajdziesz inwestorów, skłonnych pożyczyć Ci daną sumę pieniędzy, podpisujecie stosowane umowy. Kokos.pl prześle pieniądze do wybranego sklepu, a Ty dostaniesz swój towar.

 


Do zobowiązania należy doliczyć prowizję pobieraną przez portal, która w zależności m.in. od rodzaju weryfikacji czy dotychczasowej działalności danej osoby w serwisie, wynosi 0,5–5 proc.

 


Serwis Kokos.pl (Blue Media S.A.) jako pierwszy wszedł na polski rynek z pożyczkami społecznościowymi w 2008 rok i jest obecnie największym tego typu portalem - ma ponad 200 tys. użytkowników.

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Inny wymiar pożyczki - zadłużenie na zakupy w sklepie internetowym

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.