Logowanie Rejestracja
Im starszy samochód, tym wyższe oprocentowanie kredytu

Strona główna Wiadomości Im starszy samochód, tym wyższe oprocentowanie kredytu Im starszy samochód, tym wyższe oprocentowanie kredytu

Im starszy samochód, tym wyższe oprocentowanie kredytu

Zależność między wysokością oprocentowania kredytu samochodowego a wiekiem pojazdu to częsta praktyka stosowana przez banki specjalizujące się w udzielaniu tego typu zobowiązań. Zwykle wraz ze wzrostem wieku auta, rośnie oprocentowanie zadłużenia. Banki wyznaczają również limit wieku dla samochodu, powyżej którego sfinansowanie zakupu z pomocą kredytu nie będzie możliwe.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 15 marca 2013
Zobacz więcej:

Zaciągniecie kredytu samochodowego jest znacznie tańszym sposobem na zrealizowanie marzeń o własnych czterech kółkach niż zobowiązanie gotówkowe ponieważ pozwala zaoszczędzić przede wszystkim na oprocentowaniu. Ponadto uzyskane środki można przeznaczyć nie tylko na kupno samochodu, ale także quada, motocykla czy przyczepy kempingowej. Do skorzystania z tego rodzaju produktu finansowego mogą jednak zniechęcać dodatkowe formalności m.in. uwzględnienie banku jako współwłaściciela pojazdu w czasie jego rejestracji, dokonanie na niego cesji ubezpieczenia czy konieczność konsultacji w przypadku sprzedaży auta lub przeinstalowania go na model gazowy. Niezbędne jest również podanie dokładnego celu, na który przeznaczymy uzyskane środki.

 

 


Sfinansowanie zakupu motoryzacyjnego przy pomocy kredytu wiąże się jeszcze z jednym poważnym obwarowaniem - banki rozgraniczają samochody na nowe oraz używane i na tej podstawie ustalają warunki kredytowania. Najbardziej podział ten widać na przykładzie oprocentowania, które zwiększa się wraz z wiekiem auta.


Kredyt na nowy pojazd w BNP Paribas Bank do 500 tys. zł, obarczony jest oprocentowaniem rzędu 7,9 proc., a w przypadku auta używanego bank stosuje już 5-stopniowe rozgraniczenie. Jeśli samochód ma 1-3 lat jego sfinansowanie będzie wiązało się z oprocentowaniem w wysokości 8,9 proc. w skali roku, a przy pojeździe 4- lub 5-letnim wyniesie ono 9,9 proc. Gdy nasze cztery koła mają 6-8 lat musimy liczyć się z oprocentowaniem na poziomie 10,9 proc., natomiast gdy mają 9-10 lat – 11,9 proc. Bank nie skredytuje samochodu starszego niż 10 lat.


Z kolei Credit Agricole stosuje rozgraniczenie na kredyt z pakietem ubezpieczeniowym (ubezpieczenie na życie) lub bez niego. W pierwszym przypadku oprocentowanie zobowiązania zaciągniętego na zakup nowego auta wiąże się z oprocentowaniem od 7,49 proc., a używanego od 9,09 proc. Gdy wybierzemy drugą opcję kredytu musimy liczyć się z odsetkami rzędu od 8,49 proc. przy nowym pojeździe, a 10,09 proc. przy używanym aucie.


Jedynie Nordea Bank ma podobne stawki oprocentowania dla obu typu pojazdów, które wynosi od 7,51 proc. Bank skredytuje samochód o maksymalnym wieku 8 lat.


Inaczej podchodzi do kredytu samochodowego Toyota Bank, która uzależnia wysokość oprocentowania od ilości rat, na które się zdecydujemy. Jeśli wybierzemy Eco Hit - Wyjątkową ofertę na samochody nowe to przy regulowaniu należności w 12 ratach zapłacimy od 2,99 proc. odsetek w skali roku, przy 24 ratach – od 6,99 proc., 36 ratach – od 7,99 proc., 48 ratach – od 8,99 proc., a 60 ratach – od 9,99 proc. Z kolei dla samochodów używanych bank przygotował ofertę Euro Hit z oprocentowaniem od 3,99 proc. (12 rat) po od 8,99 proc. (48 lub 60 rat). Można również zdecydować się na Niską Ratę Plus, gdzie oprocentowanie wynosi od 5,99 przy 24 ratach, od 7,99 proc. przy 36 ratach lub od 8,99 proc. jeśli zdecydujemy się zadłużyć na 4 lata.

 

Sylwia Stwora


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Im starszy samochód, tym wyższe oprocentowanie kredytu

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.