Logowanie Rejestracja
IKE – sposób na dodatkową emeryturę

Strona główna Wiadomości IKE – sposób na dodatkową emeryturę IKE – sposób na dodatkową emeryturę

IKE – sposób na dodatkową emeryturę

Najchętniej wybieranym sposobem oszczędzania na dodatkową emeryturę są różnego rodzaju produkty depozytowe dostępne w bankach: lokaty lub rachunki.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 11 września 2012
Zobacz więcej:

Takie zachowanie oszczędzających wskazuje na duże zaufanie, jakim darzą oni banki. Są także bardziej pewni, że otrzymają chociaż minimalne odsetki z zainwestowanej sumy. Ponadto oszczędzający na przyszłą emeryturę chcą mieć świadomość tego, że w razie potrzeby będą mogli w każdej chwili częściowo wypłacić środki. Jednak taka forma pomnażania pieniędzy ma też swoje wady. Odsetki z produktów depozytowych są czasem niewielkie i jedynie w znikomym stopniu pozwalają na pokrycie negatywnych skutków inflacji. Dodatkowo od wypracowanego zysku należy odprowadzić podatek.Już od ośmiu lat Polacy mogą oszczędzać w ramach trzeciego filaru bez konieczności odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych, na tzw. indywidualnych kontach emerytalnych (IKE). Jednak dotychczas z tej formy skorzystało zaledwie 800 tysięcy Polaków.IKE może przybrać różne formy: polisy ubezpieczeniowej, rachunku bankowego, funduszu inwestycyjnego, rachunku inwestycyjnego czy dobrowolnego funduszu emerytalnego. Są one dostępne nie tylko w domach maklerskich czy towarzystwach ubezpieczeniowych, ale także w bankach. Dodatkowo, jeśli do czas przejścia na emeryturę nie wybierzemy pieniędzy z konta i będziemy regularnie je zasilać – nasz zysk będzie zwolniony od podatku od zysków kapitałowych. Nie oznacza to jednak, że nie można wybierać środków z IKE. Wszystko jest zupełnie dobrowolne, nie ma przymusu zakładania takiego konta. Możliwość założenia takiego konta jest jedynie zachęcenie Polaków do systematycznego i długoterminowego oszczędzania.

   
Dokumentalia.pl - portal wymiany dokumentów

Dokumentalia.pl - portal wymiany dokumentówDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.