Logowanie Rejestracja
Gromadzisz punkty w programie lojalnościowym? Sprawdź, do kiedy są ważne

Strona główna Wiadomości Gromadzisz punkty w programie lojalnościowym? Sprawdź, do kiedy są ważne Gromadzisz punkty w programie lojalnościowym? Sprawdź, do kiedy są ważne

Gromadzisz punkty w programie lojalnościowym? Sprawdź, do kiedy są ważne

Korzystając z programu lojalnościowego punktów usługowo-handlowych, zwykle pieczołowicie zbieramy punkty, aby móc je wymienić na wymarzony przedmiot np. sprzęt AGD lub RTV czy zyskać atrakcyjny rabat na zakupy. Często umyka nam jedna ważna rzecz – termin, do którego możemy wykorzystać zgromadzone środki.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 stycznia 2013
Zobacz więcej:

Najczęstszym błędem osób korzystających z programów lojalnościowych jest nieznajomość regulaminu promocji. W efekcie wielu z nas może się zdziwić, że mimo regularnego wydawania określonych sum pieniędzy w danym sklepie okazuje się, że zbierane przez nas punkty straciły swoją rację bytu.


Przykładowo uczestnicy programu sieci hipermarketów Auchan – Skarbonka, którzy nie wykorzystali zasobów zgromadzonych w 2012 roku, w nowym roku nie mogą ich wymienić na rabaty przy zakupach, gdyż punkty te przepadły. Zgodnie z zapisem regulaminu okres rozliczenia trwa od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Jeśli uczestnik nie zdążył w tym czasie wykorzystać środków są one anulowane. Oznacza to, że z 1 stycznia 2013 roku na koncie Skarbonkowiczów pojawiało się okrągłe zero i punkty trzeba gromadzić od nowa.


Rok na wykorzystanie puli posiadanych punktów mają klienci delikatesów Alma, którzy zdecydowali się przyłączyć do Klubu Konesera. Za każde 10 zł wydane w tradycyjnych sklepach, jak i w internetowym sklepie Alma24.pl można otrzymać 1 punkt. Określona ilość środków pozwala wymienić je na atrakcyjne nagrody. Po roku od ich zdobycia punkty przepadają. Sieć informuje dwa tygodnie wcześniej o zbliżającym się terminie upływu ważności posiadanych zasobów za pomocą maila.


Zdziwić się mogą również klienci Carrefoura, posiadający kartę Rodzinka, którzy dość dawno nie wyciągali jej z portfela. Obecnie zamiast nagród rzeczowych sieć supermarketów automatycznie wymienia 600 punktów na 10-złotowe bony. Dalej obowiązuje zasada 1 zł=1 punkt. Ponadto jeśli nie używałeś karty przez 12 miesięcy została ona zablokowana, a znajdujące się na niej punkty - anulowane.


Z kolei w ClubCard od sieci Tesco stosowany jest tzw. okres zbierania punktów, po którym następuje przeliczenie zgromadzonych środków. Później są one przesyłane do klienta w formie bonów o określonej wartości do wykorzystania do konkretnego dnia miesiąca. Po terminie bonusy przepadają.


Z ograniczeniem czasowym muszą liczyć się również uczestnicy programu Payback, którzy od 2009 roku łącznie zgromadzili w jego ramach ponad 27 mln zł. Najstarsi klubowicze muszą pamiętać, że na wymianę punktów mają czas jedynie do końca lutego 2013 roku. Inaczej cenne nagrody, na które zbierali środki przed ostatnie lata, mogą pozostać jedynie w sferze marzeń. Warto podkreślić, że zamiast prezentu, np. wycieczki czy torby sportowej można zapłacić posiadanymi zasobami punktowymi za benzynę na stacji paliw BP czy zakup książki w empik.com, biletu do Multikina czy upominku dla dziecka w internetowym sklepie sieci Smyk.

 

Sylwia Stwora


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Gromadzisz punkty w programie lojalnościowym? Sprawdź, do kiedy są ważne

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.