Logowanie Rejestracja
Google zabierze bankom klientów?

Strona główna Wiadomości Google zabierze bankom klientów? Google zabierze bankom klientów?

Google zabierze bankom klientów?

Światowy numer 1 wśród wyszukiwarek internetowych postanowił rzucić wyzwanie instytucjom finansowym i chce udzielać kredytów. Wprawdzie oferta Google skierowana jest na razie wyłącznie do klientów zainteresowanym kupnem kolejnych reklam w wyszukiwarce, ale eksperci twierdzą, że niewiele trzeba, aby usługa była dostępna dla klientów indywidualnych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 11 października 2012
Zobacz więcej:

Firma Google zakończyła już program pilotażowy i jest gotowa do wystawiania kart kredytowych. Wstępnie z oferty firmy będą mogli korzystać klienci chcący pozyskać finansowanie na kampanie reklamowe w jej ramach. Potencjalne osoby otrzymają kartę AdWords Business z oprocentowaniem w przedziale od 8,99 procent do 18,99 procent.

 


Zdaniem Mariusza Grendowicza, przewodniczącego Rady Programowej Banking Forum, kwestią czasu jest poszerzenie oferty również dla klientów indywidualnych. Ponadto zauważa on, że również operatorzy telefonii komórkowej są świetnie przygotowani do tego, aby oferować kredyty konsumenckie, ale barierą do takiej działalności są przepisy.

 


Rynek usług finansowych indywidualnego odbiorcy dla internetowego giganta pod względem obsługi nie jest nowością, bo od ubiegłego roku udostępnia on usługę Google Wallet. Ten mobilny system płatności umożliwia osobom posiadającym smartfony z interfejsem NFC płacenie za zakupy w sposób zbliżeniowy.

 


Czy po wprowadzeniu oferty kredytowej dla „ludzi z ulicy” Google może stać się poważną konkurencją dla banków? Argumentem za jest fakt, że firma dysponuje ogromnymi bazami użytkowników, a dzięki szczegółowym informacjom na ich temat m.in. jakie strony odwiedzają czy jakie produkty kupują jest jej łatwiej niż bankom wywnioskować z kim ma do czynienia. Bardziej zasadne jest pytanie, czy jesteśmy w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia i powierzyć finanse komuś, kto na co dzień kontroluje nasze poczynania w sieci?

 

Sylwia Stwora

 

 

Karta kredytowa to świetny instrument do finansowania potrzeb przedsiębiorcy, pozwalający na odroczony termin płatności, zwykle sięgający ok 56 dni. Ruch firmy google nie powinien nikogo dziwić, tak naprawdę to tylko kolejne źródło generowania przychodów. Dla firmy to możliwość wykorzystania przyznanych środków na akcję reklamową i nawet w przypadku odroczonego zwrotu z inwestycji powstały koszt można spłacić w ratach pozwalających na utrzymywanie stałego bilansu przepływu środków w firmie. - komentuje Rafał Tomkowicz, Redaktor

 

Sam google raczej nie stanie się konkurencją dla banków (tutaj wchodzi w grę chociażby sam fakt zarządzania ryzykiem finansowym, które ma niebagatelne znaczenie w działalności finansowej (pożyczkowej), ale nie wykluczam fuzji z jakąś marką bankową i powstaniem instytucji google wyspecjalizowanej w obsłudze finansowej przedsiębiorców. - dodaje Tomkowicz.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.