Logowanie Rejestracja
Gdzie najlepiej pożyczyć 2 tys. w systemie ratalnym?

Strona główna Wiadomości Gdzie najlepiej pożyczyć 2 tys. w systemie ratalnym? Gdzie najlepiej pożyczyć 2 tys. w systemie ratalnym?

Gdzie najlepiej pożyczyć 2 tys. w systemie ratalnym?

Terminowe regulowanie zobowiązań to klucz, który otwiera drogę do możliwości korzystania ze wsparcia instytucji finansowych, gdy pojawi się potrzeba dodatkowego zastrzyku gotówki w przyszłości. Jednak nie zawsze bank jest skory zaryzykować udzielenia nam kredytu, a miesięczny okres spłaty oferowany przez mikropożyczkodawców okazuje się zbyt krótki. Rozwiązaniem są coraz mocniej rozwijające się na polskim rynku pożyczki ratalne. Loan Magazine sprawdził, które firmy pozabankowe udzielą zobowiązania na korzystnych i bezpiecznych warunkach.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 9 września 2014
Zobacz więcej:

 

Pod lupę wzięliśmy przypadek, w którym potrzebne jest 2 tys. zł. Nasz pożyczkobiorca nie może starać się o kredyt gotówkowy w banku, gdyż zdarzyło mu się mieć problemy z terminową spłatą raty zobowiązania hipotecznego. Ma więc rysę w swojej historii kredytowej, która może spowodować odrzucenie wniosku. Po przeanalizowaniu domowego budżetu utwierdził się też w przekonaniu, że w miesiąc nie będzie w stanie oddać całej kwoty powiększonej o odsetki bez nerwowego zaglądania w portfel. Zainteresował się zatem pożyczką ratalną z sektora okołobankowego z opcją rozłożenia spłaty należności na 12 miesięcy.


Najlepszym rozwiązaniem w jego przypadku jest oferta marki Aasa, gdzie całkowity koszt pożyczki wyniesie 2 668 zł. Aby ubiegać się o zobowiązanie, niezbędne jest spełnienie 4 warunków. Trzeba mieć przynajmniej 20, ale nie więcej niż 80 lat, posiadać stałe źródło dochodu, aktywny rachunek bankowy, a także mieć czystą kartę w BIG InfoMonitorze. Po wypełnieniu wniosku niezbędne jest przelanie 1 zł na wskazane przez firmę konto, które służy do potwierdzenia wiarygodności danych wpisanych w formularzu. W Aasa można ubiegać się o kolejne zobowiązanie w wysokości maksymalnie 2 tys. zł na okres 18 miesięcy, gdy ureguluje się co najmniej połowę rat aktualnego zadłużenia.

 

Po roku o 1177,52 zł więcej przykładowy klient odda korzystając z usług Zaplo.pl – marki stworzonej przez Vivus.pl. Firma udziela pożyczek online jedynie Polakom w wieku 20-75 lat, ze stałą pracą i brakiem wpisów do rejestrów biur informacji gospodarczej, czyli KRD, Rejestru Dłużników ERIF i BIG InfoMonitora. Nowi klienci mogą ubiegać się o nie więcej niż 1,6 tys. zł, a dopiero po całkowitej spłacie otwiera się dla nich droga do wyższych sum – 3,5 tys. przy drugiej  pożyczce, 5 tys. przy trzeciej umowie, a 7 tys., gdy to ich czwarte zobowiązanie w Zaplo.pl.

 

Podium rankingu zamyka TAKTO Finanse, który jednocześnie jest skory pożyczyć nawet 10 tys. zł na okres od 3 do 36 miesięcy. Pieniądze można otrzymać przelewem lub odebrać na poczcie. Pożyczkodawca wymaga udokumentowania dochodów na poziomie przynajmniej 500 zł oraz braku negatywnych wpisów w BIG lub BIK. Oprócz odsetek rzędu 16 proc., TAKTO pobiera prowizję (ustalana indywidualnie) oraz opłatę przygotowawczą (5 proc. kwoty pożyczki). Przy kwocie 2 tys. zł rozłożonej na 12 rat koszt zobowiązania wyniesie 3 348 zł. Trzeba pamiętać o przelaniu 1 gr w celach weryfikacyjnych.

 

Nr Pożyczkodawca 2000 zł na 12 miesięcy Najwyższy możliwy limit pożyczki
1 2668,00 zł 2000,00 zł
2 3177,52 zł 7000,00 zł
3 3348,00 zł 10000,00 zł
4 3900,00 zł 6000,00 zł
5 - 6000,00 zł
6 4198,00 zł 2000,00 zł

 

Wybierając opcję pożyczki ratalnej i porównując oferty, warto zwrócić uwagę nie tylko na dostępne kwoty i okres spłaty należności, ale przede wszystkim wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Uwzględnia ona całkowity koszt pożyczki, czyli oprócz oprocentowania nominalnego, tj. odsetek (4-krotność stopy lombardowej NBP - obecnie 16 proc.), również wszelkiego rodzaju opłaty przygotowawcze, prowizje, ubezpieczenia, itp. Zestawianie produktów na jej bazie pozwala miarodajnej ocenić, które zobowiązanie będzie najkorzystniejsze.

 

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: MindBreak Dodano: 18 sierpnia 2015

Kwoty troszeczkę już się zdezaktualizowały (niestety na niekorzyść klientów), myślę że brakuje w tym zestawieniu Providenta, który ma obecnie najlepszą ofertę pod względem kosztów ze znanych pożyczkodawców: http://chwilowki-online.org/chwilowki-dlugoterminowe

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Gdzie najlepiej pożyczyć 2 tys. w systemie ratalnym?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.