Logowanie Rejestracja
Fundusze Inwestycyjne sposobem na zarabianie

Strona główna Wiadomości Fundusze Inwestycyjne sposobem na zarabianie Fundusze Inwestycyjne sposobem na zarabianie

Fundusze Inwestycyjne sposobem na zarabianie

Klienci banków i towarzystw ubezpieczeniowych chcą zarabiać. Taki wniosek można wysnuć przyglądając się nowym produktom oszczędnościowym, tworzonym z myślą o klientach instytucji finansowych. Jednak klientom coraz rzadziej wystarczają klasyczne lokaty, nawet jeśli są to lokaty rentierskie.

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 26 czerwca 2014
Zobacz więcej:

 

Przez wiele lat duża grupa Polaków nabywała obligacje Skarbu Państwa, które zapewniały może nieco niższy zysk, za to były to instrumenty pewne, pozwalające na uzyskanie określonych zysków w momencie wykupu. W ciągu ostatnich 2-3 lat obligacje są tak nisko oprocentowane, że inwestowanie w nie środków na kilka lat może sprawić, iż po odliczeniu inflacji właściciel obligacji wcale na nich nie zarobi.Bankowe sposoby na oszczędzanie to tradycyjne lokaty i rachunki oszczędnościowe. Oba produkty przynoszą określony zysk, chociaż jest on dużo niższy niż wskazywałyby na to oczekiwania klientów. Walka o klienta toczy się także na etapie tworzenia lokat terminowych. Podwójne zarabianie przez początkowe miesiące, zysk rosnący wraz z upływem kolejnych miesięcy trwania lokaty to tylko dwa z kilku sposobów, w jaki banki chcą pozyskać oszczędności klientów. Z tego powodu do ofert banków powróciły także produkty strukturyzowane, które łączą w sobie część lokacyjną z częścią inwestycyjną.Te ostatnie produkty zaczęły wracać, bowiem analitycy, śledząc wyniki funduszy inwestycyjnych, doszli do wniosku, że niektóre fundusze nadrobiły straty z lat 2008-2012 i pozwalają na zysk, który na pewno przewyższa zyski z lokat bankowych. Należy pamiętać także o tym, że fundusze inwestycyjne są produktami, które nabywa się na kilka lat. Dane historyczne pozwalają sprawdzić, jakie zyski osiągnął dany fundusz, ale jednocześnie zarządzający nie gwarantują, że podobne zyski osiągnie w przyszłości. Ci sami zarządzający podkreślają jednak, że na przestrzeni kilku lat to właśnie fundusze inwestycyjne są tymi produktami, na których można sporo zarobić, nawet przy mniej ryzykownym portfelu. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne nie wymaga również specjalistycznej wiedzy, jaką posiadają klienci inwestujący samodzielnie na giełdzie. Warto jednak pamiętać, że fundusze różnią się stopniem ryzyka i te, które mogą przynieść potencjalnie wyższe zyski obarczone są jednocześnie dużo większym ryzykiem.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.