Logowanie Rejestracja
FROB w sprawie interchange

Strona główna Wiadomości FROB w sprawie interchange FROB w sprawie interchange

FROB w sprawie interchange

Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego chce doprowadzić do obniżenia prowizji od transakcji bezgotówkowych, których poziom w Polsce jest obecnie najwyższy w całej Europie. Dużą nadzieją tej organizacji był kompromis, który dzięki staraniom Narodowego Banku Polskiego miał być udziałem wszystkich zainteresowanych zmianami. Tak się jednak nie stało, a FROB poszukuje winnego.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 18 września 2012
Zobacz więcej:

W obradach tzw. zespołu roboczego ds. interchange wzięły udział wszystkie podmioty, których dotyczy kwestia tego rodzaju opłat. Przy wspólnym stole, pod okiem NBP zasiedli przedstawiciele handlu i inni akceptanci kart płatniczych, bankowcy, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze, a właściwie jedna – Visa. MasterCard nie zgodził się przystąpić do rozmów, jednak zapowiedział, że obniży opłaty interchange według własnego harmonogramu z początkiem 2013 roku. Według FROB, zrzeszającego ponad 1500 przedsiębiorców z całego kraju, ta decyzja miała kluczowe znaczenie dla fiaska rozmów o ugodowym obniżeniu stawek prowizji od opłat kartowych.

 


Ponadto, jak donosi FROB, MasterCard podniosła interchange dla kart służbowych. Zdaniem fundacji organizacja  dba w ten sposób tylko o własne interesy oraz zbudowanie mocnej pozycji rynkowej. Przypomnijmy, że od początku 2013 roku, korporacja ta zapowiedziała obniżenie stawek dla najbardziej popularnych debetówek Maestro.

 


Dla FROB podniesienie niektórych opłat przez MasterCard to sygnał, żeby do redukcji interchange włączyło się również Ministerstwo Finansów. Obniżenie prowizji od transakcji bezgotówkowych to niezbędny element rozwoju rynku. Na niższych opłatach skorzystają nie tylko akceptanci tego typu płatności, ale także konsumenci, którzy często są pośrednio obciążeni kosztami obsługi kart w wyższych cenach produktów i usług.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.