Logowanie Rejestracja
Frank szwajcarski zaczął tanieć

Strona główna Wiadomości Frank szwajcarski zaczął tanieć Frank szwajcarski zaczął tanieć

Frank szwajcarski zaczął tanieć

Frank szwajcarski zączał tanieć. Dziś za jednego franka trzeba zapłacić 4,10 zł, gdy jeszcze przed kilkoma dniami kurs wynosił ok. 4,20-4,30 zł, z chwilowymi wahaniami do poziomu 4,40 zł.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Zdanie ekspertów powolna obniżka kursu franka do złotego świadczy o stabilizowaniu się sytuacji na rynku walutowym. Jest bardzo możliwe, iż niebawe zanotujemy kurs CHF na poziomie ok. 4 zł.

 

Konrad Ryczko z Domu Maklerskiego BOŚ uważa, że będzie to tzw. granica psychologiczna dla inwestorów. Dla dalszej deprecjacji franka istotne będzie, jego zdaniem, kształtowanie się relacji na parze złoty/euro. Dla utrzymywania niższego kursu franka Szwajcarski Bank Narodowy nie będzie musiał uciekać się do polityki luzowania ilościowego, wystarczające będą mniej oficjalne regulacje.

 

Przypomnijmy, że 15 stycznia br. SNB uwolnił kurs franka, który wcześniej urzymywany był na poziomie 1,20 CHF/EUR, co spowodowało gwałtowy skok kursu helweckiej waluty.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.