Logowanie Rejestracja
Firmy pożyczkowe są potrzebne

Strona główna Wiadomości Firmy pożyczkowe są potrzebne Firmy pożyczkowe są potrzebne

Firmy pożyczkowe są potrzebne

Sektor firm pożyczkowych jest często jedynym miejscem, gdzie możemy liczyć na wsparcie finansowe w momencie, gdy potrzebujemy pilnie uregulować niezbędne płatności, a brakuje nam odpowiednich środków. Stąd tak ważne jest, aby branża nie została objęta zbyt restrykcyjnymi regulacjami, które mogłyby wyeliminować z rynku podmioty uzupełniające ofertę banków, skupiających się na zobowiązaniach na wyższe kwoty i dłuższy okres spłaty.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 23 grudnia 2013
Zobacz więcej:

 

Wykorzystywanie niewiedzy i pośpiechu pożyczkobiorcy, niewyobrażalnie wysokie koszty pożyczki, przyczynianie się do nadmiernego zadłużenia, a tym samym wpędzanie w spiralę zadłużenia lub prowadzenie działalności lichwiarskiej to najczęstsze skojarzenia z firmami pożyczkowymi. W dużej mierze wynikają one z przykrych doświadczeń klientów, którzy trafili na parabank. W przeciwieństwie do podmiotu działającego zgodnie z prawem, często mimo braku uprawnień do gromadzenia środków konsumenta, parabank może narazić go na ryzyko poprzez inwestowanie. Jednak sięganie po pieniądze z sektora pozabankowego dla niektórych jest jedyną możliwością utrzymania płynności finansowej, gdyż np. ze względu na złą historię kredytową lub ich zarobki (np. praca na „śmieciowej” umowie) nie mogą wziąć kredytu w banku lub spóźniła się im wypłata, a oni muszą „już” opłacić rachunki. Wbrew pozorom osoby, które przy pomocy pożyczki chcą zaspokoić nagłą zachciankę, stanowią niewielką grupę.


Jak pokazują statystyki, popyt na szybkie pożyczki jest coraz większy – szacuje się, że wartość tej części rynku wynosi 4 mld zł, a działalność pożyczkową prowadzi nawet kilkanaście tysięcy podmiotów. Ministerstwo Finansów postanowiło uregulować rynek krótkoterminowych zobowiązań i tym samym uczynić go bezpieczniejszym, dlatego zaproponowało zmiany w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym, ustawie Prawo bankowe oraz niektórych innych ustawach.


Po konsultacjach z przedstawicielami rynku finansowego resort postanowił podnieść limit kosztów pozaodsetkowych z 30 do 50 proc. Zdaniem Łukasz Gębskiego, szefa Instytutu Analiz Rynkowych, branży wystarczy ustawa antylichwiarska, która określa poziom maksymalnych odsetek (4-krotność stopy lombardowej). Zwraca on uwagę, że ważniejsze jest, aby branża była transparentna, czyli zrozumiała dla klientów. Dotyczy to zwłaszcza przejrzystości umów i edukacji ekonomicznej potencjalnych pożyczkobiorców.


"Jak pokazuje ostatnia analiza profilu klienta wykonana na zlecenie marki ofin.pl przez loan-magazine, średnia wartość udzielonej pożyczki to kwota 325 zł, co potwierdza fakt stanowienia uzupełnienia oferty bankowej przez sektor szybkich pożyczek online. Więszość bowiem ofert bankowych, czy to w spotaci kredytu gotówkowego czy karty kredytowej zaczyna się od kwot 500-1000 zł." - podkreśla Rafał Tomkowicz, Redaktor prowadzący Loan-Magazine.pl

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: sonia Dodano: 30 grudnia 2013

ja nie mam zaufania do nikogo jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. jedynie do swojego doradcy w open finance, bo nie raz mi pomógł. więc jeśli potrzebuję kredytu idę do niego :)
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.