Logowanie Rejestracja
Firmowy pakiet zdrowotny, czyli jak dbać o swoich pracowników

Strona główna Wiadomości Firmowy pakiet zdrowotny, czyli jak dbać o swoich pracowników Firmowy pakiet zdrowotny, czyli jak dbać o swoich pracowników

Firmowy pakiet zdrowotny, czyli jak dbać o swoich pracowników

Ochrona zdrowia w dzisiejszych czasach jest tematem wielu dyskusji. Większe zakłady pracy, które chcą zapewnić należytą opiekę swoim pracownikom, mogą postarać się dla nich o prywatne ubezpieczenie medyczne. Rynek usług w tej dziedzinie jest obszerny. Trzeba tylko mądrze wybrać.

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 10 kwietnia 2013
Zobacz więcej:

Stare zasady działające w zakładach pracy od lat mówią, że zadowolony pracownik to wydajny pracownik. W skład owego zadowolenia wchodzi przede wszystkim wynagrodzenie, które jeżeli jest odpowiednie, potrafi wystarczająco zmotywować pracownika do pracy. Jednak wśród powiedzeń, nie można zapomnieć o równie ważnym, jak “w zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego też warto zadbać o dobre samopoczucie naszego pracownika w kwestii ochrony zdrowia.


Ileż to nerwów można stracić w kolejce do lekarza, czy na jakiekolwiek badania. Prowadząc firmę i chcąc zapewnić naszym podwładnym odpowiednią opiekę zdrowotną, możemy wykupić dla nich ubezpieczenie medyczne, które pozwoli oszczędzić czasu, spędzonego na wizytach u lekarza, a i przyczyni się do wzrostu zadowolenia załogi i poczucia, że pracodawca faktycznie dba o swoich ludzi.


Aby odpowiednio wybrać pakiet zdrowotny, trzeba przeanalizować oferty, które dostępne są na rynku usług medycznych. Wykupywane ubezpieczenie medyczne, dla większej  liczby osób sprzyja oczywiście obniżeniu kosztów dla poszczególnych pracowników, gdyż jak wiadomo, w hurcie zawsze jest taniej. Trzeba także przemyśleć jakie dokładnie usługi medyczne będą dla naszych pracowników najlepsze. Można także zastanowić się nad objęciem ochroną rodzin, o które przez całe życie nasi pracownicy dbają, najlepiej jak tylko potrafią.


Wszystko to składa się zatem na zadowolonego pracownika, który jest o wiele bardziej wydajny w swojej pracy, jeżeli widzi, że dzięki niej może zapewnić byt finansowy i niezbędną opiekę dla swoich najbliższych, bo przecież tak na dobrą sprawę, właśnie na tym mu zależy. A nam powinno zależeć na jego wynikach w pracy, gdyż od tego zależy sukces naszej firmy i nas samych.

 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: Work Site Dodano: 3 lipca 2014

W polskich realiach brzmi to jeszcze dość abstrakcyjnie, jednak pojawiają się już oznaki zainteresowania stymulowaniem efektywności pracowników. Coraz popularniejsze, choć dotyczy to w większości dużych korporacji, stają się pokoje chwilowego relaksu. Firma Black Tree z myślą o ludziach wykonujących typową pracę biurową, jak również wychodząc na przeciw oczekiwaniom pracodawców stworzyła: PROGRAM: WORK SITE - Zdrowe Biuro. Ważną częścią tego programu poza masażem, jest edukacja pracowników, podczas masażu masażyści służą fachową wiedzą w zakresie masażu czy fizjoterapii. Więcej o tym programie i o tym jakie niesie korzyściach dla pracownika na: http://www.blacktree.com.pl/4-dla-biznesu-work-site.html

Autor: Greenport Dodano: 12 maja 2014

Prowadzimy wykłady jednorazowe lub cykliczne o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Jest to korzyść zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Większa świadomość znaczenia zdrowej diety i wiedza jak ją stosować w codziennym zabieganym życiu, często przekłada się na jej stosowanie. Zdrowi, dobrze odżywieni pracownicy mniej chorują, czyli biorą mniej zwolnień lekarski, ale także efektywniej pracują. Wiedząc, że pracodawca o nich dba bardziej się utożsamiają z firmą i angażują w pracę, a sami osiągają wymarzoną sylwetkę i zwiększają poczucie własnej wartości. Korzyści dla pracodawcy: Lepsze zdrowie pracowników – mniej zwolnień lekarskich i wyjść z pracy do lekarzy Większa efektywność pracy Milsza atmosfera Przyjaźniejsze postrzeganie pracodawcy Utożsamianie się z firmą Większe zaangażowanie w pracę Korzyści dla pracowników: Możliwość poznania zasad zdrowego odżywiania Poprawa stanu zdrowia Lepszy wygląd, lepsze samopoczucie Większa efektywność pracy kontakt@greenport.pl

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Firmowy pakiet zdrowotny, czyli jak dbać o swoich pracowników

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.