Logowanie Rejestracja
Firma a konsolidacja posiadanych kredytów

Strona główna Wiadomości Firma a konsolidacja posiadanych kredytów Firma a konsolidacja posiadanych kredytów

Firma a konsolidacja posiadanych kredytów

Zaciąganie kolejnych krótkoterminowych kredytów przez firmę może w sytuacji dekoniunktury rynku spowodować problemy z płynnością finansową. W efekcie przedsiębiorstwu grozi wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Niewypłacalność może poważnie zachwiać przyszłością firmy, dlatego warto rozważyć opcję skonsolidowania wszystkich posiadanych zobowiązań w jeden dług.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 luty 2013
Zobacz więcej:

Równoczesne spłacanie kilku drogich kredytów o charakterze krótkoterminowym może stać się dla firmy bardzo uciążliwe, zwłaszcza w przypadku mniejszej ilości zleceń wynikającej z niekorzystnej sytuacji w branży np. wywołanej kryzysem czy zastojem. Szybkie upłynnianie się środków pieniężnych przy nikłych zyskach może wprowadzić przedsiębiorstwo na drogę trwałej niewypłacalności.


Rozwiązaniem sytuacji może być zaciągnięcie zobowiązania konsolidacyjnego, czyli takiego, które pozwoli zebrać wszystkie spłacane przez firmę kredyty np. z tytułu użytkowania karty kredytowej, zadłużeń gotówkowych czy na liniach debetowych, w jeden dług.


Najlepiej zdecydować się na ten krok w momencie zaobserwowania pierwszych oznak finansowych tarapatów, bo im przedsiębiorstwo będzie posiadać większe zadłużenie, tym mniejsze są jego szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o konsolidację przez instytucje finansowe.

 


Decydując się na to rozwiązanie na pewno można zyskać niższe miesięczne raty do uregulowania, niższe oprocentowanie, a także wydłużenie okresu spłaty zobowiązania. To drugie jednak ma też swoje negatywne strony – trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty wyższej sumy odsetek. Warto zauważyć również, że banki chroniąc się przed stratami, mogą zaoferować większym dłużnikom wyższe oprocentowanie. Ponadto instytucje chętniej oferują refinansowanie osobom fizycznym, spółkom osobowym czy handlowym, niż dużym podmiotom. Znaczenie ma również historia kredytowa i kondycja finansowa firmy. Dodatkowo, aby ubiegać się o konsolidację zobowiązań przedsiębiorstwo powinno funkcjonować minimum 15 miesięcy.


Alternatywą dla tradycyjnego refinansowania kredytu może być skonsolidowanie zobowiązań np. w postaci długoterminowej pożyczki hipotecznej.

 

Sylwia Stwora

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: mardo Dodano: 10 luty 2013

sam mam nieciekawą sytuację przez kredyty właśnie.. a kryzys szaleje ostro, więc się zastanawiam co z tym fantem zrobić. chyba pora przestać kozaczyć i posłuchać co dobry doradca powie. znajomy korzysta z usług open finance, i jest bardzo zawodolony, bo firma profesjonalna a doradcy znają się na rzeczy.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.