Logowanie Rejestracja
Elektroniczny PIT oddało już ponad 1,5 miliona podatników

Strona główna Wiadomości Elektroniczny PIT oddało już ponad 1,5 miliona podatników Elektroniczny PIT oddało już ponad 1,5 miliona podatników

Elektroniczny PIT oddało już ponad 1,5 miliona podatników

Złożenie zeznania podatkowego za pośrednictwem Internetu jest coraz bardziej popularne. W tym roku elektroniczny PIT złożyło już ponad 1,5 miliona podatników. Jest szanse, że do końca kwietnia ich liczba sięgnie 2 miliony.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 23 listopada 2012
Zobacz więcej:

Elektroniczne składanie deklaracji podatkowej jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Już teraz z tej możliwości skorzystało ponad 50% więcej podatników niż przed rokiem. Nie ma konieczności stania w kolejce do okienka, jest wygodna i szybka. PIT nie wymaga podpisu, a jego wysłanie potwierdza urzędowe poświadczenie odbioru. Jest ono traktowane tak samo, jak złożenie deklaracje osobiście w Urzędzie Skarbowym.Elektroniczne zeznanie podatkowe składa się poprzez platformę www.e-deklaracje.gov.pl. Serwis gwarantuje zabezpieczenie przesyłanych danych. Złożenie deklaracji wymaga autoryzacji w postaci podania danych podatnika i kwoty przychodu, widniejącej w ubiegłorocznym zeznaniu. Wszystkie przydatne informacje o platformie i rozliczeniach podatkowych można znaleźć na stronie www.szybkipit.pl.Z pośrednictwa Internetu przy składaniu rocznej deklaracji podatkowej korzystają w większości młodzi ludzie, którzy przychylniej patrzą na nowe technologie. Najwięcej elektronicznych PIT – ów złożyli mieszkańcy województw: mazowieckiego, małopolskiego i śląskiego.Do końca kwietnia upływa termin składania deklaracji podatkowych. Szacuje się, że w ostatnich dniach bardzo dużo osób, które jeszcze nie oddały swoich PIT – ów, złoży zeznanie właśnie poprzez Internet. Jednak większość podatników korzysta z tradycyjnej, papierowej formy rozliczania się z Urzędem skarbowym. Dla spóźnialskich większość tych instytucji wydłużyła swoje godziny pracy i będą czynne w sobotę.

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Elektroniczny PIT oddało już ponad 1,5 miliona podatników

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.