Logowanie Rejestracja
Efaktury zyskują popularność?

Strona główna Wiadomości Efaktury zyskują popularność? Efaktury zyskują popularność?

Efaktury zyskują popularność?

Wszystko przechodzi do Internetu – zakupy, umawianie wizyt u lekarzy, a nawet opłaty za dom, kredyty czy kino. Czy to oznacza, że za kilka lat znikną wszelkie sklepy, na korzyść działań w sieci? Mamy nadzieję, że tak daleko to wszystko nie zabrnie, ale za to w sieci mamy kolejną zaletę. Są nimi e-Faktury, które proponowane są przez szereg firm i usługodawców.

Autor: rafi | Dodano: 7 listopada 2014
Zobacz więcej:

 

Efaktura jest w świetle prawa tak samo ważnym dokumentem, jak te standardowe – drukowane, podpisywane na miejscu. Niemniej jednak wciąż budzą wiele kontrowersji i nie każda firma jest świadoma, że e-dokument jest poprawny i ważny.

 

Warto też wspomnieć, że e-faktura zdobywa coraz większą popularność, jest „ekologiczna” i łatwa w przechowywaniu. Przede wszystkim usługodawcy umożliwiają swoim klientom otrzymywanie dokumentów drogą elektroniczną zamiast standardową – listowną. Aby docenić nowatorskie myślenie, obniżają oni też same rachunki, ponieważ nie trzeba ich drukować, podpisywać, adresować i wysyłać. E-dokumenty są też wygodniejsze dla nas samych – konsumentów.

 

Czy e-faktury są zjawiskiem pozytywnym?

Wygoda w korzystaniu z e-faktur jest spowodowana obecnym stylem życia. Coraz częściej podróżujemy, nie jesteśmy cały czas w jednym miejscu, a ponadto rezygnujemy z tradycyjnej drogi listownej. Tym samym rachunki w kopertach mogą długimi tygodniami oczekiwać, aż je otworzymy, albo zwrócimy na nie swoją uwagę. Otrzymując faktury bezpośrednio na maila bądź sprawdzając poprzez systemy usługodawców, szybciej dokonamy przelewu, a co ważne – nie zapomnimy o nich. Dokumenty nie gubią się wśród papierów i teczkach, można je bez problemu zapisać na dysku komputera, a później  mailem wysłać do księgowej, bez konieczności skanowania czy osobistej wizyty w biurze. Wszystko wygląda prosto, prawda?

 

Prosto i przyjemnie, ale czy na pewno?

Dokonując nawet zakupów przez Internet możemy otrzymać e-fakturę lub fakturę proforma, którą otrzymamy bezpośrednio na maila. Jednakże czasami powstają małe chochliki, jak np. błędnie wypisane dokumenty. Droga korekty jest już niestety bardzo długa. Najczęściej firmy wystawiające e-faktury mają jednego pracownika odpowiedzialnego za taką dokumentację, a rozpatrzenie przez niego prośby o korektę może trwać bardzo długo.. nawet za długo.

 

Jednak od takich sytuacji znajdziemy też lepsze, przyjemniejsze i co ważne – szybkie rozwiązanie. A co, gdybyśmy sami wystawiali sobie faktury za zakupy, dokonane usługi? W domowym zaciszu, bez stania w kolejkach, dzwonienia do sklepu czy pisania próśb przez formularze kontaktowe?

 

Pomysł, jaki zaraz przedstawimy jest nowatorski, ale coraz chętniej realizowany głównie w dużych sklepach i dyskontach. Otóż program e-Fakturomat to złoty środek na wszystkie bolączki ówczesnej rachunkowości. Aplikacja jest przydatna szczególnie w tych sklepach, w których po fakturę trzeba czekać w długiej kolejce przy obsłudze klienta lub wracać po kilku dniach. A co by było, gdybyś na podstawie faktury sam wystawił dokument? Teraz to możliwe.

 

E-fakturomat pozwala na samodzielną obsługę księgową sklepów, które zdecydowały się na wdrożenie tak prostego oprogramowania. Klient otrzymujący przy kasie paragon może w domu wystawić samodzielnie e-Fakturę – wpisując dane swojej firmy (niwelujemy szansę błędów podczas wypełniania przez pracownika), dobierając produkty, które mają się znaleźć na dokumencie księgowym i.. zapisujemy na dysk. Każdy, kto posiada podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera oraz surfowania po sieci, bez problemu poradzi sobie z zagadnieniami i wystawi poprawny dokument.

E-faktury przyszłością? Czemu nie?

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 6)

Autor: kamień z serca Dodano: 23 marca 2015

Na YT jest dobry tutorial youtube.com/watch?v=g7NcgLsBFTM

Autor: hun Dodano: 21 marca 2015

Zdarzyło mi się kilka razy zapodziać faktury. Chyba powinienem zacząć korzystać z efakturomatu.

Autor: Futuro Dodano: 21 marca 2015

Niedawno czekałem na wystawienie faktury przez 15min. Efakturomat może znacznie oszczędzić czas i pieniądze.

Autor: fafel Dodano: 21 marca 2015

Może dzięki efakturomatowi ocaleje trochę drzew ścinanych na potrzeby biurokracji.

Autor: Oleg Dodano: 21 marca 2015

Mam nadzieję że efakturomaty się przyjmą. Nikt nie lubi czekać na wystawienie faktury, a jeszcze można je zgubić albo mogą wymagać korekty.

Autor: Piotrek Dodano: 12 listopada 2014

Bardzo cenny artykuł. Jakie są dodatkowe funkcje eFakturomatu oprócz automatyzacji faktur ?
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.