Logowanie Rejestracja
Dziś posiedzenie ws. stóp procentowych

Strona główna Wiadomości Dziś posiedzenie ws. stóp procentowych Dziś posiedzenie ws. stóp procentowych

Dziś posiedzenie ws. stóp procentowych

Dziś na dwudniowe posiedzenie zbierze się Rada Polityki Pieniężnej. Ekonomiści debatować będą m.in. nad wysokością stóp procentowych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 czerwca 2015
Zobacz więcej:

 

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej rozpocznie się dziś i potrwa do jutra. W środę ok. południa spodziewane są informacje na temat wysokości stóp procentowych. Po godzinie 16 członkowie RPP przedstawią uzasadnienie swojej decyzji na konferencji prasowej.

 

Eksperci są zgodni, że stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie. Jarosław Janecki z banku Societe Generale stoi na stanowisku, że polityka pieniężna nie zostane zaostrzona aż do początku przyszłego roku, gdy zakończy się kadencja obecnego składu RPP. Ekspert stwierdza również, iż teraz brak jest przesłanek, aby stopy poszły w górę. Wciąż bowiem mamy w Polsce deflację, chociaż widać sygnały powolnego zeń wychodzenia. 

 

RPP po ostatniej obniżce, gdy podstawowa stopa referencyjna została ustalona na poziomie 1,5 proc., zapowiedziała, że do końca roku dalszych ingerencji w politykę pieniężną już nie będzie. Rynek odebrał to stwierdzenie jako zapowiedź rychłych podwyżek stóp, natomiast część ekspertów skrytykowała tak jednoznaczne stanowisko Rady.

 

Niskie stopy procentowe w Polsce (ale w porównaniu do reszty UE wciąż stosunkowo wysokie) oznaczają, że niższe koszty kredytów i niższe zyski z lokat.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ranking chwilówek czerwiec 2015
Zobacz następny artykuł:
Ranking chwilówek czerwiec 2015
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.