Logowanie Rejestracja
Drogi prąd? Możesz płacić nawet 40% mniej

Strona główna Wiadomości Drogi prąd? Możesz płacić nawet 40% mniej Drogi prąd? Możesz płacić nawet 40% mniej

Drogi prąd? Możesz płacić nawet 40% mniej

Żeby zaoszczędzić na prądzie najważniejsze jest to, żeby zmienić swoje nawyki. Musimy oduczyć się i całkowicie wyeliminować stare przyzwyczajenia, które powodowały tylko coraz to większe marnowanie prądu. Kiedyś może i nonszalancja oraz lekceważenie cen za rachunki oraz inne rzeczy wydawała się dosyć interesująca i wzbudzała ciekawość wśród ludzi. Można by było to interpretować jakoby człowiek był istotnie bogaty.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 sierpnia 2014
Zobacz więcej:

 

Jednak w dzisiejszych czasach tak się już świata nie postrzega. Wydawanie bezsensownie pieniędzy na opłaty wcale nie świadczy o stanie materialnym, a raczej o stanie intelektualnym, który w takim wypadku jest dosyć jednoznaczny z ubogością. Ponadto w czasach kiedy ludzie dbają o ekologię oraz interesuję się środowiskiem, starając się tworzyć świadome społeczeństwo obywatelskie, które ma odchodzić od konsumpcjonizmu na rzecz inteligentnego wydawania pieniędzy zwyczajnie nie komponuje się to w kontekście nadmiernego wydawania zarobionych pieniędzy. Traktowanie pieniędzy jako zwykłe papierki, jest odbierane jako brak poszanowania dla nich oraz dla ludzi, którzy ciężko na nie pracują. W takich sytuacjach wiele osób może pomyśleć, że jeżeli ktoś ma pieniądze żeby nadmiernie je wydawać to czemu nie może zaoszczędzić i zwyczajnie oddać tych zmarnowanych pieniędzy ludziom, którzy naprawdę ich potrzebują. Istnieje wiele fundacji, które można wesprzeć, zamiast marnować pieniądze. Dlatego jeżeli nadal masz tendencję do marnotrawienia prądu, albo zwyczajnie płacisz wysokie rachunki i nie wiesz skąd się to dzieje, bo też jesteś podobnego zdania, że marnotrawienie zarobionych środków nie jest niczym dobrym, to zapoznaj się bliżej z kilkoma istotnymi rzeczami dotyczącymi oszczędzania na prądzie. Dzięki tym porad będziesz mógł zaoszczędzić nawet do 40%.


1. Jak oszczędzać prąd? Złe nawyki i przyzwyczajenia


Wiele osób nawet jeżeli chciałoby oszczędzać pieniądze to nieświadomie je marnuje na wielu rzeczach. Ile razy zdarzyło się komukolwiek z Was chociażby otwieranie piekarnika, żeby sprawdzić czy ciasto, które macie zamiar upiec jest gotowe? Zapewne niejednokrotnie. Tak samo wiele osób zostawia włączony telewizor, którego w ogóle nie ogląda, bo w tym momencie korzysta z komputera, albo innego urządzenia. Może i naprawdę jest to fajne uczucie jak wiele urządzeń jednocześnie współgra, ale jest to na tyle bezsensowne bo sami na tym tracimy. Nie przynosi to żadnych zysków. Zastanów się również czy gdy ładujesz swój telefon i bateria zostanie naładowana w 100% to czy zwyczajnie zostawiasz telefon podpięty ciągle do ładowarki, a nawet jeżeli nie, to czy wyjmujesz ładowarkę z gniazdka? Tego typu sytuacji jest mnóstwo i wiele osób popełnia tego typu gafy, marnując tylko swoje ciężko zarobione pieniądze.


2. Korzystaj z taryfy nocnej i weekendowej


W wielu gospodarstwach domowych mamy do dyspozycji dwa rodzaje taryfy, które są dostarczane przez dostawce prądu. Chodzi tutaj dokładniej o taryfę dzienną oraz taryfę nocną i weekendową. Inaczej mówiąc jest to taryfa G12. Strefy czasowe dobry są podzielone na dwie części. Istnieją doliny oraz szczyty. Doliny dzielą się na dwie części. Dolina dzienna występuje pomiędzy godziną 13, a godziną 15. Zaś dolina nocna mieści się pomiędzy 22, a 6 rano. Szczyty również dzielą się na dwie części. Pierwszy z nich to szczyt przedpołudniowy pomiędzy godziną 6 rano, a 13. Zaś drugi z nich to szczyt popołudniowych pomiędzy godziną 15, a 22. Podział na tego typu dwie taryfy umożliwia manipulowanie kosztami związanymi z użyciem energii w do mu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów, które postawią w głównej mierze na redukowanie wydatków, można zaoszczędzić zużycie prądu nawet do kilkudziesięciu procent. Jeżeli będziecie ustawiać pranie, zmywanie naczyń jedynie w nocy to na pewno zaoszczędzicie sporą sumę pieniędzy. Można również pokusić się, żeby po 22 robić sobie jedzenie na cały następny dzień i pakować wszystkie produkty w pojemniki próżniowe. Dzięki czemu poświęcimy godzinę, albo dwie późnym wieczorem, a tym samym zaoszczędzimy zdecydowanie pieniądze oraz czas, który będziemy mogli wykorzystać podczas dnia. Warto pamiętać, że większość obowiązków możemy również przerzucić jedynie na weekend, podczas którego również obowiązuje tańsza taryfa.


3. Zacznij używać sprzętów energooszczędnych


Stopniowa rezygnacja ze sprzętów pochłaniających sporą ilość energii na te bardziej energooszczędne jest bardzo dobrym sposobem na zaoszczędzenie dodatkowej kwoty pieniędzy. Nawet jeżeli inwestycja w tego typu urządzenia może kosztować więcej niż, gdyby nie kupować wersji energooszczędnych to jednak w większości przypadków taki zakup w bardzo szybki sposób się zwraca i to z nawiązką. Dlatego przy każdej możliwej okazji, warto zastanowić się nad tym, aby zmienić swoje stare, energochłonne urządzenia na te lepiej zoptymalizowane pod kątem wykorzystywania energii.
 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: frukst Dodano: 14 września 2014

Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.