Logowanie Rejestracja
Dom tylko blisko pracy

Strona główna Wiadomości Dom tylko blisko pracy Dom tylko blisko pracy

Dom tylko blisko pracy

Decydując się na kupno domu, najczęściej zastanawiamy się nas odległością do miejsca pracy i czasem dojazdu do niego. Większość z nas nie chce dojeżdżać więcej niż 10 kilometrów.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 4 września 2012
Zobacz więcej:

Z ankiety przeprowadzonej przez agencję nieruchomości Metrohouse & Partnerzy, wynika, że niemal połowa badanych, kupując dom, chce z dojeżdżać z niego do swojej pracy nie więcej niż 10 km. Z kolei 20% ankietowanych jest przygotowane na pokonywanie codziennie do 20 km. Nieporównywalnie mniej jest tych, którzy gotowi są jechać do pracy 30 lub 40 km.

 

 

Porównanie kredytów hipotecznychJest to spowodowane głównie rosnącymi cenami paliwa i sytuacją ekonomiczną. Często wskazuje się także na brak dobrze rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej, która pozwalałaby na codzienne, szybkie dojazdy do pracy. Z tego powodu najczęściej i najchętniej docieramy do miejsca pracy samochodem – własnym pojazdem jedzie do niej ponad połowa badanych. Kolejne 10% ankietowanych jeździ do pracy w roli pasażerów. Do kosztów dojazdu do pracy autem należy doliczyć także opłaty za jego ubezpieczenie i serwisowanie.Oprócz odległości od miejsca pracy liczy się także otoczenie i infrastruktura w pobliżu kupowanego domu. Ma to szczególne znaczenie dla osób wychowujących dzieci. Kierują się one przede wszystkim bliskością szkół i przedszkoli, również tych niepublicznych. Pozwala to ograniczyć koszty dowozu dzieci na zajęcia.Domy zlokalizowane w oddaleniu od centrum miasta są często atrakcyjne cenowo. Jednak najczęściej brakuje osób zainteresowanych takimi nieruchomościami, z powodu zbyt dużej odległości od ich miejsca pracy. Dlatego takimi ofertami zainteresowane są osoby już mieszkające lub pracujące w okolicy.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zobacz następny artykuł:
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.