Logowanie Rejestracja
Dobra historia kredytowa – pewniejszy kredyt

Strona główna Wiadomości Dobra historia kredytowa – pewniejszy kredyt Dobra historia kredytowa – pewniejszy kredyt

Dobra historia kredytowa – pewniejszy kredyt

Każda aktywność kredytowa klientów banku jest rejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej. Instytucje finansowe korzystają z jego informacji, podejmując decyzję o przyznaniu kredytu danej osobie. Często historia kredytowa klienta decyduje o tym, czy dostanie pieniądze.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 września 2012
Zobacz więcej:

O tym, czy potencjalny kredytobiorca dostanie pożyczkę od banku decyduje jego zdolność kredytowa, poziom wkładu własnego, staż pracy, ale także to czy zaciągnął on w przeszłości kredyty i w jaki sposób je spłacał. Takie informacje instytucja finansowa otrzymuje od BIK. Do niego wpływają wszystkie dane o spłaconych i bieżących zobowiązaniach klientów banków: daty zawarcia umów, wysokość rat, terminy ich spłacania, ewentualna zwłoka z spłacie zadłużenia, poręczane kredyty, itp.Dla banku klient, który może pochwalić się dobrą historią kredytową, jest wiarygodnym kredytobiorcą. Podmiot udzielający pożyczki wie, że temu kredytobiorcy można zaufać, bo już wcześniej solidnie wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Osoba, która bez problemów radzi sobie ze spłatą zadłużenia często może liczyć na lepsze warunki kredytowania, w tym niższe oprocentowanie, czy uproszczoną procedurę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które wcale nie mają historii kredytowej.Żeby budować pozytywną historię kredytową można zacząć już od wzięcia z banku karty kredytowej i spłacania powstałego na niej zadłużenie przed zakończeniem okresu bezgotówkowego. Można też wybrać każdy inny produkt kredytowy oraz rzetelnie i terminowo go obsługiwać. Warto pamiętać, że w razie problemów ze spłatą – wpłynie to negatywnie na naszą historię kredytową. Dlatego należy mierzyć siły na zamiary i nie zaciągać zobowiązań, których nie udźwigniemy.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.