Logowanie Rejestracja
Czym jest kredyt odnawialny

Strona główna Wiadomości Czym jest kredyt odnawialny Czym jest kredyt odnawialny

Czym jest kredyt odnawialny

W przypadku nieplanowanych wydatków warto mieć szybki i łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy. W takich sytuacjach zaciągnięcie kredytu czy pożyczki  może okazać się niekorzystne. Lepszą alternatywą jest kredyt odnawialny dostępny w ramach konta oszczędnościowego.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 września 2012
Zobacz więcej:

Kredyt odnawialny jest ściśle związany z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, który posiada klient. Przybiera on formę dostępnej linii kredytowej na koncie, która może być wykorzystywana w każdej chwili. Osoba korzystająca z debetu nie jest zobowiązana do spłaty zadłużenia, jednak bank obciąży ją comiesięcznymi odsetkami z kwoty, którą wykorzystała. Klient nie musi informować banku na jaki cel przeznacza środki, ważne jest tylko, żeby nie przekroczył górnego limitu.Chcąc otworzyć linię kredytową w ramach konta trzeba podpisać z bankiem odpowiednią umowę. Najczęściej należy także przedłożyć zaświadczenie o zarobkach. Kredyt odnawialny jest przyznawany na rok i po jego upływie automatycznie się przedłuża na kolejny rok. Jego suma wynosi 6 - 8- krotność jednomiesięcznych wpływów na konto klienta, czyli średnio limit wynosi 20 – 30 tys złotych. Najważniejszą cechą takiej linii kredytowej jest to, że można z niej korzystać wiele razy. Każda wpłata na konto zmniejsza sumę zadłużenia i pozwala ponownie korzystać ze spłaconej kwoty.Kredyt odnawialny wymaga dużej samodyscypliny i uwagi. Łatwo można ulec pokusie wykorzystania dostępnego w każdej chwili limitu i popaść w pułapkę życia na kredyt. Jest to jednak dobra alternatywa dla innych bankowych okazji. Zasady kredytu odnawialnego są jasne, a prowizja i oprocentowanie są na dobrym poziomie.

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.