Logowanie Rejestracja
Czy warto skorzystać z fakturowania online?

Strona główna Wiadomości Czy warto skorzystać z fakturowania online? Czy warto skorzystać z fakturowania online?

Czy warto skorzystać z fakturowania online?

W chwili obecnej polskie przepisy podatkowe akceptują w pełni obieg elektronicznych dokumentów, czyli faktur online. Przedsiębiorca może wiele zaoszczędzić, decydując się na wystawianie i przesyłanie do kontrahentów faktur elektronicznych i ich archiwizowanie w formie zdigitalizowanej. Dlaczego właściwie warto skorzystać z fakturowania online?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 czerwca 2014
Zobacz więcej:

 

Wygoda fakturowania


Ręczne wystawianie faktur VAT na papierowych blankietach jest już reliktem przeszłości. Mało który przedsiębiorca wypisuje ręcznie dokumenty księgowe. Zdecydowana większość korzysta z programów do fakturowania, które znacznie przyspieszają proces wystawiania dokumentów księgowych. Obieg elektronicznych dokumentów jest szybszy i wygodniejszy niż obieg papierowych dokumentów. Nie ma już potrzeby archiwizowania papierowych wersji faktur, wystarczy zapewnić ich wiarygodność i zabezpieczyć przed utratą danych cyfrowych, aby Urzędy Skarbowe akceptowały takie dokumenty.

 

W małych i średnich przedsiębiorstwach można wygodnie i szybko wystawiać faktury elektroniczne. W tym celu wystarczy wykorzystać program do faktur online [www.ideabank.pl/ksiegowosc-online] – Idea Bank na przykład oferuje taki program bezpłatnie dla swoich klientów, którzy zdecydują się na otwarcie w tym banku konta. Za to uzyskują dostęp do przejrzystego systemu do fakturowania zdalnego, przez Internet. Program do faktur online służyć może mieć jednak znacznie więcej użytecznych dla klientów opcji, pozwalających usprawnić prace księgowo-finansowe firmy.

 

Funkcjonalność programów do księgowości online

 

Program do faktur online pozwala przede wszystkim wystawiać dokumenty księgowe z dowolnego miejsca – z biura, z domu czy nawet przebywając w delegacji lub na urlopie. Wystarczy mieć dostęp do komputera z siecią internetową, aby móc z niego swobodnie korzystać. Program do faktur online może posiadać wiele pożytecznych funkcji dla użytkowników, jak chociażby książkę kontrahentów, którą przedsiębiorca wypełnia na bieżąco, wystawiając kolejne faktury. Później nie musi już ręcznie wpisywać danych kontrahenta do dokumentów księgowych, tylko wybiera z książki odpowiednią firmę lub nazwisko partnera, a system uzupełnia odpowiednie pola faktury.

 

Kolejną ważną funkcjonalnością programu do faktur online jest możliwość rozliczania się za jego pomocą z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorca nie musi przy tym śledzić obecnej wysokości składek na ubezpieczenia społeczne czy zmian w ustawach podatkowych, o ile program księgowy, z którego korzysta, jest na bieżąco aktualizowany.  Może wygodnie wypełniać deklaracje podatkowe i wysyłać je również w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego właściwego dla dokonywania jego rozliczeń fiskalnych. 

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 7)

Autor: doom Dodano: 29 lipca 2015

ja korzystam z intaxo.pl i jestem zadowolony, oprócz dobrego programu któy ma chyba wszystkie funkcje to jeszcze księgowość online i appka na nadka to jest to http://intaxo.pl

Autor: janush Dodano: 11 czerwca 2015

Pewnie że tak, sam od niedawna z tego korzystam bo wystarczyła jedna podbramkowa sytuacja (gdy zapomniałem laptopa) i to spowodowało że zacząłem korzystać z wfirmy (https://wfirma.pl/poznaj-serwis/program-do-fakturowania) . Najlepiej chyba samemu się przekonać tylko ob nie w taki sposób jak ja bo trochę nerwów kosztuje. Zresztą nie trzeba za niektóre płacić wiec wypróbować to nie problem. Tylko sprawdzajcie czy te wersje programów są aktualizowane - przestrzegali mnie przed tym zanim zacząłem korzystać z fakturowania online

Autor: fiszer Dodano: 26 maja 2015

wystawianie faktur online to obecnie najwygodniejsze rozwiązanie, a w szczególności polecam program BizIn bo działa przez przeglądarkę i nie trzeba nic instalować, do tego jest bardzo intuicyjny :)

Autor: eFaktura24 Dodano: 25 stycznia 2015

Ja wystawiam e-faktury w aplikacji http://efaktura24.pl . Rewelacyjna sprawa, bo mogę to robić z każdego urządzenia (komputer, tablet, netbook) i wysyłać faktury od razu do klienta mailem. Polecam...

Autor: Danuta67 Dodano: 5 listopada 2014

Też nie mam zamiaru rezygnować z fakturowania online, tym bardziej, że korzystam bezpłatnie z mojksiegowy24.pl i jestem zadowolona :)

Autor: warto Dodano: 21 lipca 2014

warto! skraca sie czas wystawiania faktur, wszystko przebiega schematami, efaktury to bardzo fajna rzecz, każdemu polecam :)

Autor: pionek Dodano: 17 lipca 2014

nie wyobrazam sobie ze miałbym zrezygnowac teraz z fakturowania on line i przerzucić się na wersje papierowe.... to tak ułatwia pracę !! korzystałem z różnych narzędzi, czasem były to programy do pobrania czasem apki on line, aktualnie pracuję na bizinie, fajny program, na pewno zostanę przy nim dłużej chociaż mam ochotę testowac ciągle nowe ;)
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.