Logowanie Rejestracja
Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu?

Strona główna Wiadomości Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu? Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu?

Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu?

Wśród właścicieli samochodów osobowych panuje przekonanie, że nie warto przepłacać za polisy ubezpieczeniowe. Czy takie podejście jest właściwe? Jak się okazuje – jak najbardziej, ale tylko w przypadku niektórych ubezpieczeń. W szczególności wymienić tu powinniśmy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu. Kiedy jednak powinniśmy oszczędzać na ubezpieczeniach tak mocno, jak tylko się da, a kiedy powinniśmy jednak zastanowić się, czy nie lepiej wydać nieco więcej?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 listopada 2013
Zobacz więcej:

Kiedy minimalizować koszty ubezpieczenia?


Podstawowym rodzajem ubezpieczenia, w którym warto minimalizować ponoszone każdego roku koszty, jest oczywiście ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu. Ponieważ jego minimalny zakres jest ograniczony ustawą, to każdy ubezpieczyciel oferujące taki produkty musi oferować ubezpieczenie OC na zasadzie „nie gorsze niż...”. Czyli może zaoferować nam jakieś dodatkowe produkty bezpłatnie, ale nie musi. Jeśli dodatkowe profity nie są dla nas ważne, to zwracajmy uwagę jedynie na koszt. Im mniejszy tym lepiej, ale nie otrzymamy żadnych świadczeń dodatkowych. W szybkim znalezieniu najniższych kosztów polis OC z pewnością pomoże nam porównywarka ubezpieczeń, na przykład rankomat.pl.


Kiedy nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach?


Są jednak również i takie rodzaje ubezpieczeń, na których zdecydowanie nie warto oszczędzać. Tu znajdować się będą przede wszystkim ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne czy też ubezpieczenia AutoCasco pojazdu. W każdym z tych rodzajów ubezpieczeń towarzystwa mogą dowolnie kształtować składki oraz dowolnie wskazywać zakres ubezpieczenia, przez co nawet przy bardzo zbliżonej składce ubezpieczeniowej możemy mieć dostęp do drastycznie różnych ofert produktowych. Nie warto wybierać produktów, które są najtańsze nominalnie – czyli których cena jest po prostu najniższa na rynku. Takie produkty mogą bowiem zupełnie nas nie chronić w większości sytuacji życiowych. Właściwe podejście do tematu takich ubezpieczeń wymagać będzie od nas nieco pracy – konieczne będzie poznanie co najmniej kilku różnych ofert o porównywalnej cenie, by wybrać tę z najwyższym zakresem ubezpieczenia. Lub też możemy zrobić odwrotnie – znaleźć taką o zbliżonym zakresie ubezpieczenia i porównać koszty polis. Dzięki temu będziemy w stanie znaleźć produkt, który posiadać będzie najwyższy wskaźnik ceny do zakresu ubezpieczenia.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Bulbex Dodano: 17 września 2015

Ja czytałem trochę o tym na http://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-samochodu/ byłem na porównywarce sprawdzałem jak to wszystko działa i nie warto na tym oszczędzać.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.