Logowanie Rejestracja
Czy warto inwestować w metale szlachetne?

Strona główna Wiadomości Czy warto inwestować w metale szlachetne? Czy warto inwestować w metale szlachetne?

Czy warto inwestować w metale szlachetne?

Złoto, srebro, platyna – najpopularniejsze metale szlachetne od lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem inwestorów. Z czego wynika ta popularność? Co jest przyczyną tego, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę lokowania kapitału?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 października 2014
Zobacz więcej:

 

Niezależność złota


Złoto od zarania dziejów było akceptowane jako środek płatniczy. Ta uniwersalność jest gwarantem stabilizacji i niezależności od „papierowych” walut. Nawet najsilniejsza gospodarka świata (a co za tym idzie, również jej waluta) może się załamać na skutek nieprzewidzianych okoliczności. Tego typu zawirowania nie dotyczą złota i innych metali szlachetnych – z punktu widzenia gospodarczego ich ilość w obrocie rynkowym jest ograniczona i stanowi pewną możliwą do oszacowania wartość skończoną. Złoto, a także inne metale szlachetne, mogą być tym samym postrzegane jako wspólny mianownik wartości każdego towaru i usługi, zachowując swoją autonomiczną pozycję jako niezależnej i uniwersalnej siły nabywczej.


Czy warto inwestować w metale szlachetne?


Każdy finansista, bankowiec czy analityk rynku powie, że inwestycja w metale szlachetne w perspektywie długoletniej jest obarczona niemalże pomijalnym, minimalnym ryzykiem. Stały wzrost kursu metali szlachetnych można tłumaczyć stopniowym, bardzo powolnym procesem znikania i zużywania masy materiałowej przy jednoczesnym wzroście kosztów jego wydobycia: gwarancja zachowania statusu quo jest niemalże pewna. Potwierdza się więc fakt, iż metale szlachetne są towarem stabilnym, co oznacza m.in., że inwestycja w nie musi zakładać długotrwały okres zwrotu kapitału – często kilkuletni (http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,zloto.html).


Kiedy i jak wymieniać?


Dostęp do metali szlachetnych można uzyskać od ręki choćby za pomocą tradycyjnych kantorów trudniących się obrotem tego typu towarów, np. dzięki wrocławskiemu KANTOROWI Cent. Jak wybrać dogodny czas na wymianę? Najlepiej na spokojnie nasłuchiwać informacji płynących z rynku – gwałtowne wahania kursów najcenniejszych metali szerokim echem odzywają się w środowisku nie tylko finansowym. Słaba koniunktura może być także dobrą okazją do wymiany gotówki na sztabki, a przykładowo spadający kurs złota niekoniecznie może być informacją negatywną. Na koniec warto podkreślić rzecz oczywistą – kursy metali szlachetnych zależne są od waluty kraju, w której ma dojść do realizacji transakcji, warto więc śledzić trendy także na rynku gospodarki światowej.
 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Metale szlachetne Dodano: 12 stycznia 2015

Więcej o metalach szlachetnych: http://metale-szlachetne.netinvest.pl/
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.