Logowanie Rejestracja
Czy bezrobotny ma szansę na kredyt?

Strona główna Wiadomości Czy bezrobotny ma szansę na kredyt? Czy bezrobotny ma szansę na kredyt?

Czy bezrobotny ma szansę na kredyt?

Kryzys gospodarczy miał negatywny wpływ na życie wielu Polaków. W niektórych przypadkach doprowadził do utraty pracy. W związku z dodatkowym wzrostem kosztów życia sytuacja finansowa wielu osób uległa znacznemu pogorszeniu. Czy osoba bezrobotna może liczyć na jakiekolwiek wsparcie, chociażby w postaci kredytu?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 21 sierpnia 2013
Zobacz więcej:

Aby uzyskać kredyt w banku, nie wystarczy złożyć samego wniosku o jego udzielenie. Trudna sytuacja gospodarcza sprawiła, że banki są coraz ostrożniejsze w udzielaniu finansowych pożyczek. Z reguły wymagają, oprócz weryfikacji wiarygodności finansowej klienta, dodatkowego zabezpieczenia zobowiązania.

 

Porównanie pożyczek

 


Najczęściej jest nim zaświadczenie o zatrudnieniu bądź wyciąg z konta bankowego, który potwierdzi posiadanie stałych dochodów. Czy to oznacza, że osoba bezrobotna nie ma szans na otrzymanie żadnego wsparcia finansowego?

W odpowiedzi na skomplikowane procedury bankowe na rynku pojawiło się wiele instytucji parabankowych, które oferują tzw. pożyczki ekspresowe. Formalności związane z zaciągnięciem tego rodzaju zobowiązania są ograniczone do minimum (czasem wystarczy jedynie dowód osobisty). Jednak łatwość uzyskania finansowania zwykle nie idzie w parze z opłacalnością tego rodzaju zobowiązania.

Decydując się na , należy zwrócić uwagę na całkowity koszt zobowiązania. Firmy często stosują w swoich umowach paragrafy narzucające obowiązek uiszczenia szeregu opłat dodatkowych. Ubezpieczenie, prowizja, oprocentowanie czy opłaty za ewentualne spóźnienia w płacie mogą niekiedy znacznie przekroczyć wysokość pożyczonej kwoty. Jedynie dokładna analiza warunków pożyczki może uchronić bezrobotnego przed niekorzystnym zobowiązaniem.

Rozważając zaciągnięcie pożyczki w parabanku, bezrobotny powinien poważnie się zastanowić, czy jego sytuacja rzeczywiście wymaga sięgania po zewnętrzne środki pieniężne. Każdy kredyt trzeba w końcu spłacić. Zbyt duże koszty pożyczki nie tylko mogą utrudnić terminową spłatę, ale mogą być też początkiem poważnych problemów finansowych.

 

Katarzyna Kulik


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.