Logowanie Rejestracja
Co warto wiedzieć o kredytach walutowych?

Strona główna Wiadomości Co warto wiedzieć o kredytach walutowych? Co warto wiedzieć o kredytach walutowych?

Co warto wiedzieć o kredytach walutowych?

Ile długów mają Polacy? Niestety, sporo. Życie na kredyt stało się już normą, a za „pożyczone” kupuje się mieszkania, samochody lub zakłada firmy. W dobie zainteresowania kredytami w obcej walucie nasiliło się nie tylko zainteresowanie ofertami banków, ale także kantorów. W poszukiwaniach tańszych walut pomagają kantory internetowe, pozwalające na wymianę waluty online – szybciej, a nieraz też znacznie taniej niż w tradycyjnym punkcie. Dla tych, którzy spłacają pożyczki, są one cennymi pomocnikami. Dlaczego?

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 30 lipca 2013
Zobacz więcej:

Kredyt w obcej walucie

 

Niższe oprocentowanie kredytów w obcej walucie sprawiło, że wielu Polaków zdecydowało się na zaciągnięcie większej pożyczki nie w złotówkach, lecz w euro lub we frankach. Obietnica niższych rat sprawiła jednak, że wiele osób zapomniało o największym problemie, jakim okazują się zmienne kursy walut. Im mocniejsza złotówka – tym korzystniejszy staje się kredyt w obcej walucie, im słabsza – tym gorzej dla spłacających raty. Należy też pamiętać o tym, że banki w przypadku kredytów w obcej walucie korzystają z własnych kursów kupna i sprzedaży wybranej waluty (tzw. spread walutowy). Zaciągając kredyt w obcej walucie warto też sprawdzić, czy w danym banku istnieje możliwość przewalutowania kredytu i jakie opłaty wiążą się z taką operacją. Zainteresowanie takim rozwiązaniem wzrasta w chwili, gdy wartość złotówki spada, a kursy walut przestają być korzystne dla kredytobiorców.

 

 

 

Jak przewalutować kredyt?

 

Niekorzystne kursy walut sprawiają, że wielu kredytobiorców zastanawia się nad przewalutowaniem kredytu. Zanim w banku zostanie złożony stosowny wniosek, należy obliczyć wszelkie koszty związane z taką operacją i sprawdzić, czy naprawdę będzie ona opłacalna. Tu koniecznie trzeba uwzględnić, w jaki sposób bank przelicza wartość kredytu w przypadku przewalutowania z waluty obcej na złotówki lub też ze złotówek np. na franki. W przypadku zmiany waluty, w której zaciągany był kredyt, bank musi też na nowo ustalić zdolność kredytową. W efekcie dla niektórych osób przewalutowanie kredytu może stać się rozwiązaniem niedostępnym. Te osoby, których wniosek o przewalutowanie zostanie przyjęty, będą musiały podpisać z bankiem stosowny aneks do dotychczasowej umowy.

 

 

 

Jak taniej nabyć obcą walutę?

 

Ci, którzy skusili się na kredyty w obcej walucie, są szczególnie zainteresowani kupnem jej za możliwie jak najniższą cenę. Pomagają im w tym kantory internetowe, dzięki którym każdy może nabyć walutę w znacznie niższej cenie. Aby z nich korzystać, należy zarejestrować się w wybranym kantorze, podając numery swych kont: walutowego oraz prowadzonego w złotówkach. Za pośrednictwem kantoru dokonywana jest wymiana waluty online pomiędzy tymi kontami. Życie tym, którzy szukają taniej waluty, ułatwiają jednocześnie porównywarki kantorów internetowych, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć punkt oferujący najkorzystniejsze ceny.

 

Zmienne kursy walut są głównym powodem zainteresowania kredytobiorców szybką wymianą walut w najniższej cenie. Dla tych, którzy spłacają takie kredyty, nawet cena niższa o parę groszy może okazać się sporą oszczędnością. Czy można się zatem dziwić, że tak chętnie korzystają oni z nowoczesnych rozwiązań? 

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: monika Dodano: 16 października 2013

Wszystkim spłacającym kredyty we frankach polecam kantory internetowe. Więcej możecie się o nich dowiedzieć np. na stronie porównywarki e-kantorów strefawalut.pl
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.