Logowanie Rejestracja
Co nam daje karta kredytowa?

Strona główna Wiadomości Co nam daje karta kredytowa? Co nam daje karta kredytowa?

Co nam daje karta kredytowa?

Rosnąca potrzeba szybkiego dostępu do środków pieniężnych sprawia, że karty kredytowe są coraz chętniej uznawaną formą płatności. Według Departamentu Systemu Płatniczego NBP w ubiegłym roku odnotowano kilkuprocentowy wzrost liczby posiadaczy kart kredytowych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 października 2014
Zobacz więcej:

 

Wśród wielu produktów finansowych istnieją dwa, które oferują dostęp do dodatkowych pieniędzy bez konieczności przechodzenia skomplikowanych procedur. Są to pożyczki gotówkowe i karty kredytowe. Decyzja o wyborze jednego z nich jest ściśle związana z indywidualnymi potrzebami klienta. Każdy dokonujący wyboru powinien kierować się przede wszystkim celem pożyczki, dostępnością do pieniędzy, łatwością pozyskania środków oraz kosztami z tym związanymi. Karta kredytowa jest przystępniejsza dla szerszej grupy klientów, a ponadto zamówienie karty kredytowej jest dużo prostsze dla osób, które mają problemy z pozyskaniem wsparcia finansowego.


Jakie płyną korzyści?


Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w 2012 roku w Ustawie o kredycie konsumenckim każda jednostka finansowa (bank, spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, firma pożyczkowa) jest zobowiązana do przedstawienia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) dla każdego produktu finansowego. W bardzo prosty sposób można dzięki temu odczuć korzyści z posiadania karty kredytowej. O ile dla pożyczek gotówkowych wartość rzeczywistej stopy oprocentowania może być bliska 30%, o tyle oprocentowanie zadłużenia zaciągniętego na karcie kredytowej, zgodnie z ustawą, nie może przekroczyć 22%, a niejednokrotnie jest zdecydowanie niższe. Przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej trzeba liczyć, że procedura pozyskania decyzji pożyczkowej może nieco opóźnić dostęp do gotówki. Takiego problemu nie ma w przypadku kart kredytowych, gdyż karta gwarantuje dostęp do środków pieniężnych po złożeniu wniosku i otrzymaniu karty.


Racjonalne korzystanie i użytkowanie


Karty kredytowe w rzeczywistości są również formą kredytu udzielonego nam przez bank. Jednak w odróżnieniu od pożyczki gotówkowej można spłacać, byle robić to terminowo minimalną kwotę spłaty, wskazaną przez bank. Jak można wyczytać na stronie http://www.vanquis.pl, wartość takiej spłaty może wynosić zaledwie 6% wartości sumy wykorzystanej w danym okresie rozliczeniowym. Użytkownicy kart kredytowych w łatwy sposób mogą uniknąć kosztów kredytu, gdyż w przypadku karty, to czas spłacenia zadłużenia decyduje o stopie oprocentowania pożyczonej kwoty pieniędzy.


Dzięki karcie można skorzystać z darmowego kredytu


Klienci, którzy chcą uniknąć kosztów z tytułu obrotu środkami udostępnionymi przez bank, zazwyczaj wybierają karty kredytowe, na których w zależności od polityki instytucji finansowej dostępny jest limit zależny od zdolności kredytowej klienta. Jedną z trzech zasad uniknięcia dodatkowych opłat jest dbanie o nieprzekroczenie dopuszczalnego limitu kredytowego. Kolejnymi zasadami są: terminowa spłata kwoty minimalnej, korzystanie z okresu bezodsetkowego oraz nabranie nawyku przeprowadzania transakcji bezgotówkowych (Źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/601366,jak_korzystac_z_karty_kredytowej_by_nie_przeplacac.html).


Dostęp do dodatkowych środków pieniężnych


Co ciekawe, obsługa karty kredytowej jest niezmiernie prosta. Podobnie jak w przypadku kart debetowych dostęp do pieniędzy chroniony jest czterocyfrowym numerem PIN. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że – korzystając z karty kredytowej – używa się środków użyczonych przez bank. Jest to szczególna korzyść dla osób, które mają problemy z płynnością finansową. A dla klientów np. Vanquis Bank, którzy z przyczyn losowych nie dysponują środkami finansowymi niezbędnymi dla dokonania spłaty, atutem karty kredytowej jest fakt, że mogą skorzystać z Opcji Odroczenia Płatności na okres nawet 12 miesięcy. Szczegóły są dostępne na http://www.vanquis.pl.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.