Logowanie Rejestracja
Co drugi Polak ma kredyt

Strona główna Wiadomości Co drugi Polak ma kredyt Co drugi Polak ma kredyt

Co drugi Polak ma kredyt

Przynajmniej jeden kredyt ma już co drugi Polak. Najczęściej zadłużają się mężczyźni w wieki 34-48 lat. Panie sięgają po dodatkowe finansowanie z dojrzałym wieku. 

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 sierpnia 2015
Zobacz więcej:

 

Osoby w wieku do 35 lat najczęśniej nie mają problemów ze spłatą kredytów hipotecznych, bowiem wówczas wciąż pozostają na garnuszku rodziców. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się u nich kłopoty ze spłatą pożyczek gotówkowych i kredytów konsumenckich. U osób do 50 roku życia dominują już jednak problemy związane z terminowym regulowaniem kredytów mieszkaniowych, wyjaśniał Krzysztof Różycki z Casus Finance w rozmowie z agencją Newseria.

 

Według danych zebranych przez Biuro Informacji Kredytowej, aktualnie w Polsce mamy 15 mln kredytobiorców. Częściej zadłużają się kobiety, ale to mężczyźni dominują, jeśli chodzi o wpadanie w finansowe tarapaty związane z zaciągniętym finansowaniem. Dłużników wśród panów jest nie tylko więcej, ale też wartość ich zabowiązań jest wyższa. Wśród osób urodzonych w latach 1982-1995 zadłużonych jest 51 proc. mężczyzn, dla roczników 1967-1981 wskaźnik ten wynosi 59 proc. O ile młodsi panowie najpierw mają problemy ze spłatą kart kredytowych, to później dochodzą też kłopoty z hipoteką i kredytem samochodowym. Panie z kolei popadają w długi już w dojrzałym wieku (w segmencie seniorów dominują), a problemy ze spłatą dotyczą kredytów konsumenckich. Generalnie widoczna jest tendencja, że kobiety są bardziej powściągliwe, jeśli chodzi o zadłużanie w bankach, a mężczyźnom częściej puszczają finansowe hamulce.

 

W przypadku sektora pozabankowego sytuacja jest odwrotna: to Polki zaciągają więcej szybkich pożyczek i mają problemy z ich spłatą niż Polacy. Panie jednak uchodzą za bardziej ugodowe, jeśli chodzi o współpracę z wierzycielami, co potwierdzają zebrane w BIK dane. Mężczyźni znacznie rzadziej są gotowi na porozumienie w sprawie restrukturyzacji ich zadłużenia.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.