Logowanie Rejestracja
Chcesz zrobić przelew? Powiedz o tym swojej komórce

Strona główna Wiadomości Chcesz zrobić przelew? Powiedz o tym swojej komórce Chcesz zrobić przelew? Powiedz o tym swojej komórce

Chcesz zrobić przelew? Powiedz o tym swojej komórce

Zarządzanie kontem bankowym za pomocą komend głosowych kierowanych do telefonu komórkowego. Z taką innowacyjną propozycją w zakresie bankowości mobilnej wychodzi Fido Intelligence, firma naukowa z Trójmiasta. Dzięki aplikacji iBank można zapomnieć o tradycyjnym wypełnianiu przelewów czy sprawdzaniu stanu konta.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 4 października 2012
Zobacz więcej:

iBank to mobilna aplikacja na smartfony umożliwiająca sterowanie bankowością mobilną przy użyciu głosu. Przy jej pomocy dokonasz wszystkich czynności związanych z obsługą konta, od sprawdzenia salda poprzez zlecenie przelewu, a na ustawieniu przypomnienia o terminie zapłaty abonamentu za telefon czy spłaty raty kredytu kończąc. Program odpowie tak samo na każde polecenie, nie ważne czy zapytasz standardowo: „Ile mam pieniędzy na koncie”, czy też „Ile siana mogę jeszcze roztrwonić?”. Aplikacja została tak stworzona, aby reagować na mowę używaną przez nas na co dzień, co oznacza, że zareaguje nawet na przekleństwo.  

 


iBank jest w pełni bezpieczną aplikacją. Przy każdorazowym logowaniu na konto generowany jest jednorazowy kod, który musisz wypowiedzieć, aby program mógł cię zidentyfikować.

 


Na razie iBank jest dostępny w wersji testowej na system iOS, ale będzie też działał na Androidzie. Fido Intelligence zapewnia, że stworzenie pełnej wersji to kwestia około 3 miesięcy.

 


Firma prowadzi również zaawansowane rozmowy z dwoma polskimi bankami, zainteresowanymi wdrożeniem innowacyjnej aplikacji. Prawdopodobnie możliwość realizacji transakcji przy użyciu iBanku będzie dostępna z początkiem 2013 roku.   

 


Czas pokaże na ile chętnie i szybko zdecydujemy się zamienić bankowość prowadzoną przez komputer na tę przy użyciu smartfona, gdzie zamiast wklepywania numeru konta na małym ekranie będzie wystarczało głosowe zlecenie przelewu.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 5)

Autor: Prince Dodano: 9 października 2012

Jak wejdzie do oferty banku to bede korzystal... poki co bida w tej kwestii

Autor: kaaasiaki Dodano: 8 października 2012

hej, fajne. Czy ktoś wie gdzie to jest dostępne? Czy to będzie standard we wszystkich bankach?

Autor: kapiszon Dodano: 5 października 2012

@Mac - No to czekajmy z nadzieją na przyszłoroczne oferty banków.

Autor: Mac Dodano: 4 października 2012

@Kapiszon - myślę że już w przyszłym roku możemy się tego doczekać. Smartfon do konta z umową na dwa lata. czemu nie ;)

Autor: kapiszon Dodano: 4 października 2012

Ciekawa propozycja. Niech jeszcze banki dają smartfony z Androidem za założeni konta.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Chcesz zrobić przelew? Powiedz o tym swojej komórce

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.