Logowanie Rejestracja
Cena życia w centrum

Strona główna Wiadomości Cena życia w centrum Cena życia w centrum

Cena życia w centrum

O cenę metra kwadratowego w kamienicy w centrum Krakowa ludzie nawet boją się zapytać. Wiedzą, że życie w sąsiedztwie serca największego w Europie Rynku wiąże się nie tylko z prestiżem, ale przede wszystkim bardzo dużymi wydatkami.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 listopada 2013
Zobacz więcej:

Gdybyśmy przepytali 10 osób czy chciałby mieć mieszkanie w centrum Krakowa w kamienicy, zapewne co najmniej połowa z nich odpowiedziałoby, że tak, bardzo. Powód jest oczywisty: prestiż, a także pewny kapitał.


Należy jednocześnie stwierdzić, że znajdziemy również ludzi, którzy nigdy w życiu nie zdecydowaliby się na zakup takiego mieszkania – hałas, szum, muzyka, miejski ruch 24 godziny na dobę nie jest dla nich.


Choć należy przyznać, że życie przy Rynku to ciekawa opcja. Setki turystów, ulicznych artystów, dźwięk muzyki, a przede wszystkim wyróżnienie. Ale ludzie mający pieniądze na zakup mieszkania z rynku wtórnego, chcący żyć w kamienicy, rzadko kiedy pytają agentów nieruchomości o ceny lokali w centrum Krakowa.


- Wiedzą, że stawki za metr kwadratowy są wysokie i z góry zakładają, że życie przy Rynku w Krakowie, nie jest na ich portfel – tłumaczą specjaliści z Biura Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.


Jak się okazuje, ceny za metr kwadratowy w centrum Krakowa są bardzo zróżnicowane. Zdarza się znaleźć ofertę, gdzie mkw. kosztuje ok. 9 tys. zł. Nie brakuje jednak takich, gdzie za mkw. zapłacimy od kilkunastu, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych!


- Oferty sprzedaży mieszkań w centrum są natomiast pojedyncze. Nie zdarzają się zbyt często. Ci, którzy są właścicielami nie chcą się ich pozbywać, bo wiedzą, że to dobra, bo pewna inwestycja dająca przychód. Jeśli sami nie mieszkają, to wynajmują – dodają specjaliści.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: marta Dodano: 14 listopada 2013

dla nas to było optymalne rozwiązanie. dzieciaki blisko do szkoły, my do pracy i tak zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie blisko centrum. wzięliśmy kredyt hipoteczny w skoku chmielewskiego i mamy co chcieliśmy :)
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.