Logowanie Rejestracja
Cechy dobrego konta firmowego

Strona główna Wiadomości Cechy dobrego konta firmowego Cechy dobrego konta firmowego

Cechy dobrego konta firmowego

Firmowe konto to jeden z niezbędnych elementów prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Większość banków ma w swojej ofercie produkty przeznaczone specjalnie dla przedsiębiorców. Jakimi cechami powinien charakteryzować się rachunek firmowy?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 maja 2015
Zobacz więcej:

 

Łatwa obsługa

 

Szybki dostęp do finansów przedsiębiorstwa ma duże znaczenie zwłaszcza w niewielkich firmach, gdzie przepływ środków zazwyczaj kontroluje właściciel. Dostępne dzisiaj konta firmowe gwarantują możliwość zarządzania pieniędzmi za pośrednictwem Internetu. Ponieważ podczas wyboru najlepszego rachunku warto kierować się jego funkcjonalnością, przed podjęciem decyzji dobrze jest sprawdzić czy interfejs transakcyjny jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. W przypadku większych przedsiębiorstw czy spółek, zarządzanie finansami przez jedną osobę jest praktycznie niewykonalne – wtedy najlepiej jest wybrać rachunek umożliwiający dostęp do niego kilku pracownikom. Wszystkie transakcje są zapisywane, dlatego właściciel może je w łatwy sposób kontrolować.

 

Funkcjonalność

 

Przed ostatecznym wyborem należy sprawdzić czy konto zapewnia wszystkie potrzebne przedsiębiorcy usługi. Przelewy ekspresowe mogą okazać się niezastąpioną funkcją, kiedy gonią terminy, a w przypadku firm planujących współpracę z zagranicznymi kontrahentami nieoceniona będzie możliwość wykonywania transakcji w obcych walutach. Warto też zwrócić uwagę na fakt, czy zobowiązania opłacane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym wiążą się z dodatkowymi kosztami za przelewy, a także czy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju i za granicą jest darmowy. To, jakie funkcje powinno mieć konto firmowe wiąże się ze specyfiką i profilem działalności przedsiębiorstwa, dlatego podczas wyboru rachunku należy kierować się przede wszystkim tymi kryteriami. Niektóre banki proponują swoim klientom kilka rozwiązań do wyboru zależnie od potrzeb i oczekiwań, np. Idea Bank oferuje aż trzy konta firmowe.


Niski koszt prowadzenia rachunku

 

Każdy przedsiębiorca z pewnością chce maksymalnie ograniczyć koszty związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej - dotyczy to również wyboru rachunku firmowego. Za co trzeba płacić decydując się na konto bankowe? Chociaż jego otwarcie czy wydanie karty płatniczej zazwyczaj jest darmowe, trzeba liczyć się z opłatami za korzystanie z tych produktów. Można jednak ich uniknąć spełniwszy określone w umowie warunki, jak np. wpływy na rachunek określonych sum w ciągu miesiąca. Różne są też koszty przelewów zagranicznych czy ekspresowych. Dobre konto to takie, które umożliwia ograniczenie tego typu kosztów.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.