Logowanie Rejestracja
Brak bankomatu w pobliżu, to nie problem?

Strona główna Wiadomości Brak bankomatu w pobliżu, to nie problem? Brak bankomatu w pobliżu, to nie problem?

Brak bankomatu w pobliżu, to nie problem?

W trakcie wakacyjnego wyjazdu nie musimy tracić czasu na poszukiwanie bankomatu, aby wypłacić gotówkę. Wystarczy odwiedzić najbliższy supermarket, stację benzynową czy inny punkt handlowo-usługowy i sprawdzić, czy przy drzwiach, na oknie czy przy kasie widnieje znaczek z napisem CashBack.

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 8 lipca 2013
Zobacz więcej:

Cashback, który w Polsce zaczął funkcjonować w 2006 roku, często jest utożsamiany z moneybackiem. W praktyce są to dwie przeciwstawne usługi. Moneyback pozwala uzyskać zwrot pewnego procenta wydatków, które opłaciliśmy przy użyciu karty debetowej lub kredytowej. Najczęściej zwrócona kwota pojawia się na rachunku na koniec danego okresu rozliczeniowego. Pod pojęciem cashback kryje się możliwość wypłaty gotówki w kasie przy okazji płacenia kartą za zakupy. Plastik może być debetówką lub kredytówką, a pieniądze są pobierane z naszego konta bankowego. Niezależnie od kwoty, jaką wydamy, możemy jednorazowo wypłacić do 200 zł. Nie ma dziennego limitu operacji, co jest niewątpliwą zaletą cashbacku. Wystarczy więc zrobić najmniejsze zakupy, np. wodę mineralną, gazetę czy baton i w momencie płacenia kartą poinformować sprzedawcę, że chcesz przy okazji wypłacić pieniądze. Podajesz pożądaną kwotę i zatwierdzasz transakcję PIN-em. Warto jednak zwrócić uwagę, że mniejsze, lokalne sklepiki niekiedy wymagają zakupów na minimalnie 10 czy 20 zł, aby móc opłacić je plastikowym pieniądzem. Jednak i te wymogi wkrótce mogą zostać zniesione, gdyż planowane jest zmniejszenie wysokości opłaty interchange (opłata ponoszona przez punkty usługowo-handlowe z racji umożliwiania płatności kartą).

 

Usługa nie jest obarczona prowizją, a jeśli nawet zostanie naliczona, to zdecydowanie jest ona niższa niż koszt wypłaty gotówki z bankomatu obcego banku. Cashback może uszczuplić nasze konto o nie więcej niż złotówkę. Bankowa maszyna przeciętnie zabiera 5 zł.

 

Obecnie cashback umożliwiają swoim klientom posiadającym kartę Visa takie banki jak mBank, BZ WBK, MultiBank, ING Bank Śląski, PKO Bank Śląski, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe czy Bank Polskiej Spółdzielczości i Zrzeszone Banki Spółdzielcze. Z kolei właściciele plastikowego środka płatniczego od MasterCard mogą wypłacać gotówkę w punktach usługowo-handlowych, jeśli kartę wydał Bank BHP, Bank BGŻ, Bank Zachodni WBK, Alior Bank, ING czy Citi Handlowy.

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.