Logowanie Rejestracja
Bezpłatne konto? To możliwe, ale…

Strona główna Wiadomości Bezpłatne konto? To możliwe, ale… Bezpłatne konto? To możliwe, ale…

Bezpłatne konto? To możliwe, ale…

Otwarcie czy prowadzenie konta osobistego nie musi obciążać naszych kieszeni. Jednak, aby mieć darmowy rachunek w banku, trzeba się trochę natrudzić. Przede wszystkim warto być aktywnym klientem, bo wówczas można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 21 listopada 2012
Zobacz więcej:

W ofertach banków trudno znaleźć produkt całkowicie sygnowany mianem „konto bez żadnych opłat”. Większość instytucji finansowych stawia pewne warunki, które pozwolą uwolnić się od dodatkowych kosztów.

 


Zwykle zwolnienie z opłat można uzyskać dokonując w miesiącu określoną liczbę transakcji lub operacji na pewną kwotę, posiadając minimalne wpływy na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub posiadając na koncie wskazaną przez bank sumę pieniędzy.  

 Posiadając konto w Alior Banku nie będziesz musiał płacić 8 złotych miesięcznie, jeśli Alior jest Twoim głównym bankiem, czyli to tu pracodawca przelewa Twoją pensję, albo Twoje miesięczne saldo wynosi przynajmniej 10 tys. zł lub na konto zostanie zrealizowany przynajmniej jeden wpływ z rachunku w innej instytucji finansowej. Bank Pekao standardowo w miesiącu każe sobie płacić 5,99 za posiadanie w nim Eurokonta Mobilnego. Jednak wystarczy mieć minimum 500 zł wpływów miesięcznie, aby te pieniądze zostały w portfelu. W Credit Agricole posiadacze konta PROSTOoszczędzającego Plus nie zapłacą nic, jeśli w danym miesiącu wpłynie na nie co najmniej 1,5 tys. zł. Dla klienta,  który nie ukończył 30. roku życia warunek ten zmniejsza się do 1 tys. zł.

 Trochę inne możliwości uniknięcia opłat za ROR daje Getin Bank. Tu posiadacze Konta Uniwersalnego Plus mający wpływy na poziomie min. 750 zł lub robiący transakcje kartą debetową za przynajmniej 400 zł miesięcznie nie będą musieli płacić 9,99 zł. Z kolei 7,99 zł zaoszczędzą osoby, które założyły Konto Słoneczne, a w ciągu miesiąca wpłynie na nie min. 500 zł lub zapłacą za zakupy o wartości przynajmniej 300 zł w miesiącu.

 Innym kryterium upoważniającym do darmowego otwarcia i prowadzenia konta jest wiek klienta. Najczęściej instytucje finansowe promują osoby, które nie ukończyły 26. lub 30. roku życia. Przykładowo w BOŚ Banku dla osób, które nie mają więcej niż 28 lat bezpłatne jest e-Konto i e-Konto Wyjątkowe. Jednak dodatkowym warunkiem jest posiadanie minimalnie 1 tys. zł wpływów na rachunek w miesiącu. Identyczny wymóg stawia PKO BP, ale tu klient nie może mieć więcej niż 26 lat. Po przekroczeniu danego limitu wiekowego trzeba liczyć się z tym, że bank zacznie pobierać opłaty zgodnie ze swoimi standardowymi taryfami.

 


Również zakładając konto możemy liczyć na to, że bank nie będzie wymagał od nas opłat w miesiącu, w którym zostanie ono otwarte, a także za miesiąc, w którym rachunek będzie działał nie więcej niż 10 dni kalendarzowych w ramach cyklu rozliczeń stosowanego przez daną instytucję.

 


W niektórych instytucjach finansowych można się spotkać z metodą pobierania opłat na wyrost, które zostaną zwrócone wówczas, gdy klient spełni wymogi zwalniające go z płatności za konto.

Sylwia Stwora

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.