Logowanie Rejestracja
Banki stawiają na młodych i kuszą kontami z bonusem

Strona główna Wiadomości Banki stawiają na młodych i kuszą kontami z bonusem Banki stawiają na młodych i kuszą kontami z bonusem

Banki stawiają na młodych i kuszą kontami z bonusem

Nastolatek posiadający konto w banku może liczyć na korzystne oprocentowanie oszczędności i nawet całkowite zwolnienie z opłat. Produkty tego typu cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych klientów, a także samych banków, które liczą, że tak zbudowana lojalność zaprocentuje, gdy nastolatki dorosną.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 3 luty 2014
Zobacz więcej:

 

Aktualnie w polskich bankach znajduje się około pół miliona aktywnych rachunków dla młodzieży, które pełnią rolę współczesnych odpowiedników książeczek SKO. Zgodnie z przepisami, dolna granica wieku pozwalająca na założenie konta to 13 lat, ponieważ wówczas nastolatek uzyskuje ograniczone prawo do wykonywania czynności prawnych. Jeśli chcemy założyć rachunek młodszej pociesze, można to zrobić w Banku PKO, który oferuje PKO Konto Dziecka, jednak w tym wypadku wszystkie operacje dokonywane za jego pośrednictwem muszą być zatwierdzone przez rodzica. Funkcjonalność młodzieżowego konta jest podobna, jak w przypadku rachunku dla dorosłych - jego właściciel może swobodnie dysponować środkami, dokonywać przelewów, oszczędzać pieniądze i wypłacać je z bankomatów, ale nie może brać kredytów. W przypadku dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, standardową kartę płatniczą zastępuje przedpłacona. Rodzice mogą również nałożyć na konto określone limity, by nastolatek nie wydawał zbyt dużych kwot naraz.

 

Konto dla nastolatka może mieć formę odrębnego rachunku lub subkonta dodanego do rachunku rodziców, przy czym w pierwszym przypadku zyski są znacznie większe. Młodzi klienci mogą liczyć na całkowite zwolnienie z opłat zarówno za prowadzenie konta, jak i korzystanie z karty, robienie przelewów internetowych oraz wypłaty z własnych bankomatów. Takie możliwości daje m.in. izzyKonto mBanku, Konto Osobiste w Alior Sync dostępne od 13 roku życia oraz Cool Konto Banku BPH. Plusem jest również korzystne oprocentowanie, dostępne w ofercie niektórych banków, między innymi PKO – rachunek PKO Konto Dziecka objęto oprocentowaniem w wysokości aż 4,5%, jednak tylko do kwoty 2500 złotych. Jeśli na koncie znajduje się więcej środków, stawka spada do 2%. 4% można zyskać na Koncie Młodzieżowym Click Toyota Banku.

 

Banki kuszą młodych klientów również dodatkowymi przywilejami, takimi jak programy rabatowe i zniżki, między innymi na gry i kursy językowe, opcją cashback czy  dodatkowymi pieniędzmi za polecenie konta znajomym. Wspomniany wcześniej Toyota Bank premiuje także dobre wyniki w nauce, oferując zwiększenie odsetek o 100% lub 200%, jeśli średnia ocen nastolatka wyniesie minimum 4,75.

 

Konto dla nastolatka to dobry wstęp do nauki oszczędzania i zarządzania własnymi finansami. Rachunek kataloguje wszystkie wydatki, pozwala je przejrzeć i ocenić, a oprocentowanie to dodatkowa zachęta do gromadzenia pieniędzy na rachunku z myślą o przyszłości. Posiadanie konta i korzystanie z karty to również duża odpowiedzialność dla dziecka i rodzica, dlatego przy jego zakładaniu warto wykupić ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji. Dzięki temu w razie zagubienia lub kradzieży karty, bank zwróci nam środki utracone przed jej zastrzeżeniem do wysokości 150 euro.

 

Bankowe przywileje dla nastolatków zwykle kończą się w chwili osiągnięcia pełnoletności. Wówczas najlepiej pójść do banku, by zamienić konto na inne, najlepiej studenckie, które również daje młodym klientom spore korzyści.

 

Ania Parchanowicz

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: zorra Dodano: 7 luty 2014

banki już nie wiedzą jakich klientów przyciągać.zamiast zająć się największą grupą czyli klientami w średnim wieku to kombinują. to mnie odstraszyło skutecznie jakiś czas temu i przeniosłam się do skoku chmielewskiego. dobry ruch.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Banki stawiają na młodych i kuszą kontami z bonusem

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.