Logowanie Rejestracja
Banki premiują nowe środki

Strona główna Wiadomości Banki premiują nowe środki Banki premiują nowe środki

Banki premiują nowe środki

Wpłata tak zwanych nowych środków lub przeniesienie oszczędności z innego banku. Za takie działania instytucje finansowe chętnie podwyższają oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i lokatach. Akcje typu „promocja za nowe środki” to w znacznej mierze alternatywa banków wobec  perspektywy obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 listopada 2012
Zobacz więcej:

Najprościej mają osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na wpłatę pieniędzy do banku oraz te, które do tej pory były z instytucją finansową związane produktem rozliczeniowym np. kontem osobistym, ale nie deponowały w niej swoich oszczędności. W ich przypadku każda wpłata będzie miała status nowej, co automatycznie umożliwi uzyskanie podwyższonego oprocentowania.

 


Dla klientów, których pieniądze już pracują na depozytach miano nowych środków zyskają kwoty stanowiące nadwyżkę salda w wyznaczonym przez bank terminie. Dany dzień oraz kwotę, powyżej której przysługuje premia można sprawdzić w regulaminie promocji poszczególnych instytucji.

 


Ostro o depozyty walczy , który daje 6,4 proc. w skali roku dla nowych środków, ale wyłącznie przez pierwszych pięć miesięcy. Stali klienci zyskają tyle, jeśli na 5 września tego roku stan ich lokat posiadał nadwyżkę środków w złotówkach. Podobne oprocentowanie, ale dla piętnastomiesięcznej lokaty oferuje . W tym przypadku premia obejmuje kwoty, które przekraczają saldo oszczędności klienta tego banku na 7. października. W porównaniu ze standardowym oprocentowaniem finansów na 15 miesięcy (6,25 proc.) zysk jest niewielki.

 


Z kolei osoby decydujące się na konto oszczędnościowe w BGŻ Optima dostaną 6,3 proc. w skali roku, jeśli wpłacą na nie więcej niż 40 tysięcy złotych. Dla klientów już deponujących pieniądze w tej instytucji finansowej o podwyższeniu stawki zdecyduje łączny stan rachunku oszczędnościowego oraz rachunku lokat terminowych na dzień 27. października.

 


Nieco bardziej skomplikowane są oferty PKO BP oraz ING Banku Śląskiego. Produkt pierwszego banku dzieli się na lokatę Nieparzystą 9-miesięczną z oprocentowaniem 5 proc. oraz lokatę Parzystą 12-miesięczną z 5,1 proc. w skali roku. Natomiast kwota przekraczająca saldo nie może być niższa niż 80 proc. środków zgromadzonych na rachunku. Dominant na rynku detalicznym wyznacza raz w miesiącu termin odniesienia dla nowych środków. Chcąc ulokować pieniądze w ING i zyskać 5,5 proc. w skali roku trzeba otworzyć konto oszczędnościowe Bonus. Dla dotychczasowych klientów zysk przyniesie nadwyżka posiadana na 19. września. Bank nalicza odsetki od kwoty nieprzekraczającej 5 mln zł każdego dnia, ale tak uzbieraną sumę wypłaci tylko wtedy, gdy na 23. stycznia stan oszczędności wyniesie więcej niż w dniu rozpoczęcia promocyjnej oferty.

 


W odniesieniu do nowych środków warto pamiętać o jednej zasadniczej kwestii, a mianowicie aktywnym zarządzaniu posiadanymi zasobami. W Twoim banku skończyła się promocja? Poszukaj nowej w innej instytucji finansowej, w której Twoje oszczędności zyskają miano „nowych” i będą lepiej zarabiać.

Sylwia Stwora

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.