Logowanie Rejestracja
ARIMR dopłaci 4 mln złotych do kredytów dla rolników

Strona główna Wiadomości ARIMR dopłaci 4 mln złotych do kredytów dla rolników ARIMR dopłaci 4 mln złotych do kredytów dla rolników

ARIMR dopłaci 4 mln złotych do kredytów dla rolników

Banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymają w tym roku dodatkowe 4 mln złotych na dopłaty do kredytu z częściową spłatą. Rolnicy zainteresowani zadłużeniem na preferencyjnych warunkach już mogą składać wnioski na platformie internetowej „Obsługa limitów on-line”.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 26 listopada 2012
Zobacz więcej:

Kredyt w linii CSK uruchomiono w 2010 roku jako alternatywne rozwiązanie dla zobowiązań inwestycyjnych (dopłata do oprocentowania), które umożliwia pozyskanie środków od ARMIR na częściową spłatę zadłużenia. Rolnik może otrzymać do 75 tys. złotych wsparcia, ale nie więcej niż 35 proc. zaciągniętego kredytu.Pomoc można uzyskać na okres 5-10 lat i jest ona wypłacana dwuetapowo. Pierwsza część dofinansowania (75 proc.) trafia do rolnika po zakończeniu inwestycji, natomiast druga (25 proc.) na koniec okresu zadłużenia i ma na celu ostateczną spłatę zadłużenia.Linia kredytowa CSK można przeznaczyć na realizację inwestycji pozwalających np. na zwiększenie oferty towarowej gospodarstwa rolnego, poprawę struktury agrarnej, warunków pracy, zakup użytków rolnych, remont czy modernizację budynków lub obiektów, itp.

 


Preferencyjne kredyty są dostępne w Banku Polskiej Spółdzielczości, SGB-Banku oraz w zrzeszonych w nich bankach spółdzielczych, a także w Pekao BP, ING BŚ i BGŻ.

 


W 2012 roku ARIMR przeznaczył na dopłaty na częściową spłatę zobowiązań gospodarstw rolniczych 9 mln złotych, a banki do października sfinalizowały 179 zobowiązań z częściową spłatą kredytu o wartości prawie 22 mln złotych.Dodatkowa pula 4 mln złotych dla rolników to w skali kraju niezbyt duży zastrzyk pomocy, ale umożliwia on kontynuowanie tej formy wsparcia, na którą w tym roku jest spore zapotrzebowanie.

Sylwia Stowra

 

 


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

ARIMR dopłaci 4 mln złotych do kredytów dla rolników

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.