Logowanie Rejestracja
Analiza techniczna a przedziały czasowe

Strona główna Wiadomości Analiza techniczna a przedziały czasowe Analiza techniczna a przedziały czasowe

Analiza techniczna a przedziały czasowe

Korzystanie przez inwestora z analizy technicznej jest równoznaczne z tym, że sporządza i czyta on wykresy. Jeżeli korzysta z dobrej platformy, może zostać odciążony z konieczności przygotowania wykresów. Wówczas tylko wybiera interesujący go przedział czasowy. 

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 16 kwietnia 2015
Zobacz więcej:

 

Jaki przedział czasowy należy analizować na wykresie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wszystko zależy od tego, jaką strategię inwestycyjną obrała osoba zainteresowana. Inwestorzy mają możliwość analizowania różnych przedziałów czasowych, obejmujących np. 1 minutę, 5 minut, kwadrans, pół godziny, kilka godzin czy 1 dzień.


Ponieważ analiza techniczna i czytanie w wykresów pozwala prognozować kierunki zmian walut, inwestorzy najczęściej badają zarówno dłuższe, jak i krótsze przedziały czasowe. Wszystko po to, by ocenić, w jakim kierunku będzie zmierzał trend. To jeden z łatwiejszych sposób, by inwestować z zyskiem, bez narażania swoich środków na utratę.


Analiza techniczna – szukając sygnałów


Do dyspozycji inwestorów jest mnóstwo wykresów obrazujących sytuację na rynku Forex. Wśród najpopularniejszych wskazać należy na wykresy: liniowy, słupkowy i świecowy. Analiza każdego z nich obejmuje szukanie sygnałów wejść i wyjść z transakcji. Dzięki nim można określić, czy i jaki kierunek zmian ma miejsce.


Analizowanie przedziałów czasowych powinno być istotne dla każdego inwestora, niezależnie od tego, jaką strategię objął. Przykładowo, osoby prowadzące tzw. handel dzienny najczęściej rozpoczynają analizę od przyjrzenia się dłuższemu przedziałowi czasu, a dopiero później przechodzą do szczegółów. Takie działanie zmniejsza możliwość wystąpienia błędów.


Dowolna para walut


Analiza techniczna ma to do siebie, że przeprowadzić ją można dla różnych przedziałów czasowych i różnych par walut. Ta metoda nieoceniona jest zwłaszcza dla początkujących inwestorów. Dlaczego? Gdyż uzyskują oni migawkowy obraz ruchów, dzięki czemu mają możliwość podejmowania trafnych decyzji o zakupie lub sprzedaży wybranych par walut.


W zależności od objętej strategii inwestycyjnej każdy inwestor ma do dyspozycji wykresy z różnych przedziałów czasowych. O ile inwestor zakładający krótkookresową strategię najczęściej wybiera wykresy minutowe i godzinne, o tyle inwestor zorientowany na długookresowe strategie sięga po wykresy dzienne czy tygodniowe.

 

   

Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.