Logowanie Rejestracja
Alior Bank zadebiutuje na giełdzie.

Strona główna Wiadomości Alior Bank zadebiutuje na giełdzie. Alior Bank zadebiutuje na giełdzie.

Alior Bank zadebiutuje na giełdzie.

Obecny od trzech lat na polskim rynku Alior Bank prawdopodobnie wejdzie na GPW. Jego debiut jest prawdopodobny w najbliższych miesiącach. Zarząd banku jeszcze nie potwierdził tych informacji.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 września 2012
Zobacz więcej:

Kierownictwo Alior Banku mówi, że poszukuje sposobu na dokapitalizowanie instytucji, a plan wejścia na giełdę jest tylko jedną z opcji. Potrzeba dofinansowania banku jest związana z wycofaniem się jego głównego udziałowca, włoskiej grupy Carlo Tassara, z planów inwestowania w rozwój Alior Banku. Bank potrzebuje kapitału, żeby podnieść stosunek własnych funduszy do aktywów z 10% do poziomu co najmniej średniej rynkowej, wynoszącej 13%. Analitycy prognozują, że wartość pierwszej emisji może sięgnąć 400 mln złotych, co oznaczałoby, że w rękach inwestorów znalazłoby się ok. 40% akcji. Wartość Alior Banku jest szacowana na ok. 1 mld złotych.



Alior Bank zadebiutował w Polsce w roku 2008 i w niecałe cztery lata pozyskał 1 mln klientów. W 2012 roku planuje uruchomić wirtualny bank Alior Sync oraz zdobyć jeszcze pół miliona nowych klientów.



Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl/

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.pl



Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: radek Dodano: 6 września 2012

no proszę to są wieści.chociaż dla klientów inne rzeczy są ważne. zwłaszcza jeśli prowadzi się firmę ma się wysokie oczekiwania. na szczęście moje spełnił idea bank i mam super konto firmowe, darmowe, z debetem do 20 tys i dostępem online.
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zobacz następny artykuł:
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.