Logowanie Rejestracja
Akademia Dostępnych Finansów NBP

Strona główna Wiadomości Akademia Dostępnych Finansów NBP Akademia Dostępnych Finansów NBP

Akademia Dostępnych Finansów NBP

Narodowy Bank Polski rozpoczął akcję edukacyjną i otworzył Akademię „Dostępne Finanse”. Ma ona za zadanie podniesienie poziomu ubankowienia Polaków i popularyzację wykorzystywania narzędzi obrotu bezgotówkowego.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 6 września 2012
Zobacz więcej:

Polska jest jednym z najmniej ubankowionych krajów w Europie. W kraju, problem ten dotyka szczególnie mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi. W celu przeciwdziałania temu zjawisku, NBP podjęło działania na szczeblu centralnym, dążące głównie do obniżenia stawek interchange za transakcje bezgotówkowe. Teraz zaczyna działać także lokalnie, uruchamiając Akademię „Dostępne Finanse”.W 2012 roku Akademia odwiedzi trzy miasta Polski: Szczecin, Poznań i Opole. Akcja potrwa do 2015 roku i w tym czasie będzie prowadzona łącznie w 16 miejscowościach, w trzymiesięcznych odstępach czasowych. W tamtejszych oddziałach NBP zostaną zorganizowane spotkania, na których mieszkańcy będą mogli zwiększyć swoją wiedzę z zakresu produktów bankowych. Poznają również korzyści płynące z posiadania i korzystania konta osobistego czy karty płatniczej oraz zasady obroty bezgotówkowego. Przygotowano też broszury informacyjne: „Finanse dla seniora”, „ABC finansów osobistych” i „Karty płatnicze – co warto o nich wiedzieć”.Działania podjęte podczas spotkań Akademii „Dostępne Finanse” będą później kontynuowane przez wybranych ze społeczności lokalnej ambasadorów obrotu bezgotówkowego. Ich zadaniem będzie dotarcie do najmniej ubankowionych regionów i kontynuowanie edukowania ludzi w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych.Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie internetowej NBP: www.nbp.pl.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zobacz następny artykuł:
Banki zawalczą o satysfakcję klientów
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.