Logowanie Rejestracja
Agencja Fitch obniżyła rating Rosji

Strona główna Wiadomości Agencja Fitch obniżyła rating Rosji Agencja Fitch obniżyła rating Rosji

Agencja Fitch obniżyła rating Rosji

Rating kredytowy w walucie obcej Federacji Rosyjskiej został w piątek obniżony przez agencję Fitch. Obecnie wynosi on BBB- z negatywną prognozą.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 12 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Przedstawiciele agencji Fitch poinformowali, że obniżenie ratingu wywołane jest pogarszającą się perspektywą rozwoju gospodarczego Rosji z uwagi na spadek cen ropy naftowej, deprecjację rubla oraz podniesie przez Centralny Bank Rosji stóp procentowych z 10 do 17 proc.

 

Ekspercji agencji oszacowali, że w ubiegłym roku rosyjskie rezerwy waluty i kruszców zmalały bardziej, niż było to prognozowane. Między rokiem 2013 a 2014 miały one stopnieć o 120 mld dolarów i maleją w dalszym ciągu. Agencja Fitch uważa, że PKB Rosji w bieżącym roku spadnie o 4 proc., deficyt budżetowy wyniesie 3,7 proc. produktu krajowego brutto, zaś inflacja oscylować będzie wokół 8,5 proc. Analitycy przewidują, że dopiero za dwa lata gospodarka rosyjska znów zacznie się rozwijać.

 

Przed agencją Fitch także Moody's i Standard & Poor's obniży ratingi Rosji. We wszystkich trzech przypadkach kolejny spadek w ratingach oznaczać będzie osiągnięcie poziomu śmieciowego.

 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.