Logowanie Rejestracja
ABC przelewów przez Facebooka
Strona główna Wiadomości ABC przelewów przez Facebooka ABC przelewów przez Facebooka

ABC przelewów przez Facebooka

Nie musisz pamiętać ciągu 26 cyfr, aby oddać znajomemu pieniądze pożyczone podczas zakupów czy wspólnej imprezy. Alior Sync i Getin Bank umożliwiają Ci wykonanie przelewu bankowego w kilka minut poprzez serwis społecznościowy Facebook. Jak to działa?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 26 marca 2013
Zobacz więcej:

Alior Sync był pierwszym bankiem, który wdrożył to nowoczesne rozwiązanie, gdzie zamiast numeru rachunku odbiorcy wystarczy mieć go w swoich facebookowych znajomych. Aby realizować przelewy musisz utworzyć subkonto do posiadanego ROR-u w wirtualnym banku, które zintegrujesz ze swoim profilem na FB oraz pobrać specjalną aplikację Alior Sync Przelew fb. Potem wystarczy już tylko wybrać znajomego z listy i wprowadzić kwotę, jaką chcesz mu oddać.


Jednorazowo bank umożliwia przelanie 50 zł, a w ciągu dnia nakłada limit tego typu transakcji w wysokości 200 zł. W ciągu miesiąca za pomocą portalu społecznościowego możesz zwrócić maksymalnie 1000 zł. Po zatwierdzeniu aktywności potrzebna będzie jeszcze jej autoryzacja otrzymanym od banku kodem SMS oraz powiadomienie znajomego o tym, że wysłałeś mu przelew (wiadomość o treści np. Zrobiłem Ci przelew przez FB!). Reszta należy już do odbiorcy. Jeśli posiada on dedykowany rachunek w Aliorze, przelew zostanie zrealizowany automatycznie. W przeciwnym razie dostanie link do aplikacji, za pomocą której uruchomi własne konto umożliwiające odbieranie pieniędzy przez Facebooka, niezależnie od tego, jakiego banku jest klientem. Ponadto, aby dług wpłynął na ROR znajomego musi on uzupełnić brakujące dane.


Identycznie procedura wygląda w przypadku konta Getin Up, z tym że tam dedykowana aplikacja nosi nazwę „Facebook Przelewy Getin Bank”, a limity obowiązują na jednorazowy (maksymalnie 50 zł) oraz dzienny przekaz (nie więcej niż 200 zł). Pieniądze trafią na konto odbiorcy w ramach najbliższej sesji elixir.


Decydując się na korzystanie z przelewów na FB warto na stałe wprowadzić do aplikacji swój numer konta bankowego, w ten sposób nie będziesz musiał wpisywać go za każdym razem, gdy znajomi również będą chcieli oddać Ci pieniądze za pomocą portalu społecznościowego.


Przelewy przez Facebooka to nie tylko wygoda – większość z nas łączy się z serwisem nie tylko ze stacjonarnego komputera lub laptopa, ale również za pomocą smartfona czy tabletu. Wprowadzone ograniczenia kwotowe i ilościowe usługi, a także zabezpieczenie jej specjalnie generowanym kodem i możliwością oddawania długów jedynie znajomym widniejącym na naszej liście, zapewniają nam wystarczające bezpieczeństwo tego typu rozwiązania. Warto jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio chronić swoje dane na FB, m.in. dobrym hasłem i loginem, których nie będziemy udostępniać osobom trzecim, ani zapisywać w łatwo dostępnych miejscach.


Wkrótce grono banków umożliwiających realizowanie przelewów za pomocą popularnego portalu społecznościowego – ponad 10 mln polskich użytkowników – ma uzupełnić mBank.

 

Sylwia Stwora


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.