Logowanie Rejestracja
A może lokata z tabletem lub samochodem?

Strona główna Wiadomości A może lokata z tabletem lub samochodem? A może lokata z tabletem lub samochodem?

A może lokata z tabletem lub samochodem?

Podczas gdy kredytobiorcy cieszą się z malejących stóp procentowych, obniżających wysokość rat spłacanych zobowiązań, osoby chcące pomnażać swoje oszczędności na lokatach bankowych z niepokojem patrzą na spadające oprocentowanie depozytów. Aby klienci nie trzymali pieniędzy w skarpetach, banki próbują przyciągnąć ich ofertami dodatkowych zysków w postaci nagród. Jednak na tzw. gratisy, w pełnym znaczeniu tego słowa, tak naprawdę nie możemy liczyć.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 maja 2013
Zobacz więcej:

Rosnąca liczba użytkowników tabletów nie uszła uwadze Idea Banku, który postanowił połączyć lokatę z prezentem w postaci elektronicznego prostokąta od firmy Samsung. Aby otrzymać model Galaxy Tab 2 7.0 WiFi 8 GB, który poza promocją bank wycenił na 850 zł brutto, nie trzeba zakładać konta w Idea Banku. Wystarczy mieć przynajmniej 5,5 tys. zł oszczędności i zdecydować się na jeden z 4 wariantów zdeponowania pieniędzy. Do tego należy wyłożyć jeszcze 1 zł i upragniony tablet będzie naszą własnością. Haczyk? Kryje się w okresach trwania lokat oraz związanym z tym oprocentowaniem. Jeśli posiadamy 5,5 tys. zł musimy je zdeponować na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Jednak przez pierwsze 36 miesięcy będą one oprocentowane na 0,1 proc. w skali roku, a dopiero potem urośnie ono do 3 proc. W przypadku 48 miesięcy lokowania środków należy wpłacić co najmniej 15 tys. zł i liczyć się z tym, że dopiero po roku wysokość odsetek od pieniędzy wzrośnie z 0,1 do 4 proc. Dysponując minimum 32 tys. zł, bank proponuje ich zdeponowanie na 24 miesiące, ale w pierwszych 6 miesiącach zyskamy jedynie 0,1 proc., a dopiero potem 4 proc. Chcąc mieć tablet od Samsunga możemy wybrać również wariant 24-miesięczny dla przynajmniej 63 tys. zł oszczędności. Pieniądze będą oprocentowane na 4 proc. w skali roku po 3 miesiącach trwania umowy. Wprawdzie lokatę można zerwać nawet po kwartale, ale wówczas płacimy pełną cenę prezentu.


Z kolei Spółdzielcza Grupa Bankowa kusi lokatą na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem uzależnionym od placówki, w której zdeponujemy pieniądze. W zamian za powierzenie środków SGB możemy wziąć udział w loterii i wygrać jedną z 508 nagród. Wystarczy zdeponować przynajmniej 500 zł, pamiętając, że produkt sześciomiesięczny zwiększa aż dwukrotnie prawdopodobieństwo wygranej, podobnie jak każde dodatkowo zdeponowane 500 zł. Kalkulacja jest prosta – lokata na trzy miesiące to 1 los, na 6 miesięcy – 2 losy. W trzech edycjach promocji Jesień (losowanie 8 lipca), Zima (losowanie 30 października) i Wiosna (losowanie 21 stycznia 2014) można stać się właścicielem samochodu marki Honda CR-V lub Skoda Cito. W loterii SGB można wygrać również motorower, aparaty fotograficzne, rowery, grille czy kosze piknikowe.


Jeszcze w inną stronę poszedł ING Bank Śląski. W ramach lokaty Ekstra Premia można zdeponować minimum 1 tys. zł lub 2,5 tys. euro (oprocentowanie stałe - 3 proc. dla złotego i 0,75 proc. dla euro) i zbierać punkty na prezenty z Programu bankujesz-kupujesz. Lokatę można założyć na 3, 6 lub 12 miesięcy w złotych lub 12 miesięcy w europejskiej walucie. Jak to działa? Za 1 zł odsetek dostajesz 1 punkt. Przykładowo, jeśli co miesiąc zyskasz 70 zł, to po pół roku będziesz miał na swoim koncie 420 punktów, upoważniających Cię do zakupu m.in. płyty gazowej, odkurzacza czy żelazka po atrakcyjnej cenie.

 

Sylwia Stwora


   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.