Logowanie Rejestracja
5 sposobów na oszczędności podczas planowania podróży

Strona główna Wiadomości 5 sposobów na oszczędności podczas planowania podróży 5 sposobów na oszczędności podczas planowania podróży

5 sposobów na oszczędności podczas planowania podróży

Problemy finansowe, kryzys gospodarczy odbijający się na kieszeniach obywateli oraz rosnące ceny sprawiają, że Polacy coraz częściej zmuszani są do drobnych oszczędności. Czy musi to oznaczać rezygnację z wszystkich przyjemności? Miłośnicy turystyki wiedzą doskonale, że kryzys nie oznacza rezygnacji z wypraw. Wystarczy tylko zacząć planować je w bardziej ekonomiczny sposób. Jak to zrobić? Oto pięć sprawdzonych sposobów na oszczędne podróżowanie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 16 września 2013
Zobacz więcej:

1.Samodzielność popłaca


Pośrednictwo z pewnością jest wygodne, jednak za ten luksus trzeba sporo zapłacić. Ci, którzy samodzielnie planują swą podróż i dokonują wszelkich formalności z nią związanych, mogą sporo zaoszczędzić. Warto zatem samodzielnie poszukać i miejsca na nocleg, i taniego przewoźnika. Atrakcyjnych ofert jest wiele, a samodzielna rezerwacja pozwala na ograniczenie wydatków związanych z podróżą.


2.Internet: sojusznik podróżnika


Internet oraz dostępne w sieci narzędzia są największymi sojusznikami oszczędnych i samodzielnych turystów. Warto korzystać z systemów rezerwacyjnych oraz wyszukiwarek, dzięki którym każdy może uzyskać dostęp do najtańszych hoteli oraz biletów lotniczych. Dobrym przykładem jest tu wyszukiwarka dostępna na stronie biura podróży First Class. Za jej pomocą można szybko znaleźć najtańsze połączenia lotnicze oraz pokoje hotelowe w docelowym punkcie podróży. 


3.Bezcenne porady


Porady doświadczonych podróżników mogą okazać się bezcennymi informacjami. Liczne fora i portale turystyczne są kopalnią wiedzy na temat tanich rozwiązań. Korzystając z rad innych można nie tylko zaplanować ciekawą podróż, ale i zdobyć wiedzę na temat możliwości ograniczenia podróży.


4.Polowanie na okazje


Choć rezygnacja z pośredników jest najlepszym sposobem na oszczędną podróż, czasem biura podróży mogą zaskoczyć swymi ofertami. Warto zatem śledzić ich propozycje na bieżąco. Atrakcyjne oferty last minute mogą sprawić, że udział w zorganizowanej wyprawie będzie znacznie tańszy niż zorganizowana samodzielnie podróż. Warto też „polować” na promocyjne oferty linii lotniczych. Konkursy oraz specjalne promocje sprawiają, że często można stać się właścicielem biletu lotniczego za symboliczną opłatą.


5.Gdy kończy się sezon


Dobrym sposobem na zmniejszenie kosztów podróży jest zaplanowanie jej w odpowiednim czasie. Długie weekendy czy sezon wakacyjny sprawiają, że liczba promocji znacznie spada. To czas najwyższych cen. Wystarczy swą wyprawę przełożyć na nieco spokojniejszy okres, by z wybranych usług skorzystać za mniejszą kwotę.


Dzięki systemom rezerwacyjnym oraz możliwości porównania cen poszczególnych przewoźników oraz obiektów noclegowych zaplanowanie ekonomicznej podróży nie jest zadaniem trudnym. sprawiają z kolei, że przed miłośnikami dalekich wypraw otwiera się wiele nowych możliwości, z których z pewnością warto skorzystać. 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: petie Dodano: 17 września 2013

dla mnie takim zabezpieczeniem są lokaty xxl w open finance. dzięki nim żaden wyjazd nie będzie straszny, bo rośnie mi zabezpieczenie :)

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

5 sposobów na oszczędności podczas planowania podróży

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.