Logowanie Rejestracja
5 aplikacji, które pomogą szlifować języki obce!

Strona główna Wiadomości 5 aplikacji, które pomogą szlifować języki obce! 5 aplikacji, które pomogą szlifować języki obce!

5 aplikacji, które pomogą szlifować języki obce!

Opanowanie języków wymaga poświęcenia i wielu godzin nauki. Niektórzy wybierają korepetycje, zaś inni robią to zupełnie na własną rękę. Ta druga grupa osób często korzysta z innych materiałów edukacyjnym jakim są darmowe aplikacje na naszego smartfona i w tym artykule dowiesz się którym aplikacjom warto jest poświęcić trochę czasu by szybciej i lepiej nauczyć się dowolnego języka.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 czerwca 2017
Zobacz więcej:

 

 

Busuu

Busuu jest portalem znacznie ułatwiajacym przyswajanie wiedzy z zakresu języków obcych, który dostępny jest również w formie aplikacji na telefon. Zdecydowanym plusem jest nacisk stawiany na najważniejsze informacje dzięki czemu już po pierwszych lekcjach będziemy w stanie dogadać się (choć w małym stopniu) z obcokrajowcem. Rzeczy takie jak przedstawianie się, pytania o miejsca takie jak szpital czy stacja benzynowa po kilku dniach nauki nie powinny stanowić dla nas problemu. Niestety, ale jak w większości takich aplikacji dostęp do większej ilości materiałów jest płatny, jednak to co oferuje bezpłatna wersja powinno zrobić pozytywne wrażenie.

 

HelloTalk.

Z doświadczenia wiem, że wiedza teoretyczna to nie wszystko. Znajomość słówek jest oczywiście bardzo ważna, ale moim zdaniem wymowa jest jeszcze ważniejsza. Aplikacja HelloTalk stworzona jest z myślą o wszystkich, którzy pragną nauczyć się poprawnie mówić w obcym języku. Sama aplikacja zrobiona jest w formie chatu, który umożliwia znalezienie partnera do wspólnej nauki - ludzie z całego świata dobierają się w pary i wspólnie pomagają sobie w nauce. Jedyną wadą tej aplikacji jest fakt, że jest ona darmowa i każdy bez problemu może z niej korzystać więc nigdy nie wiadomo czy trafimy na kogoś, kto faktycznie zna język czy po drugiej stronie wyświetlacza tak naprawdę siedzi całkowity nowicjusz. Tak czy siak - kto nie ryzykuje, ten nie ma!

 

Memrise

Zdecydowany faworyt aplikacji pomagających w nauce języków obcych to Memrise. Prawdą jest, że używana jest najczęściej w USA jednak w Europie zyskuje coraz większą popularność. Nauka polega na (podobnie jak w HelloTalk) wyszukiwaniu sobie partnerów do wspólnej nauki, którzy mogą wymieniać się ćwiczeniami i wzajemnie oceniać. Im więcej pozytywnych ocen tym lepiej więc zawsze jest to jakaś forma motywacji. Oprócz możliwości nauki online jest też tryb offline, w którym jak na wersję bezpłatną mamy dostęp do wielu materiałów edukacyjnych. Warto poświęcić czas, bo zestawy ćwiczeń przygotowane są w naprawdę ciekawy sposób.

 

Wszystkie tego typu aplikacje stworzone są z myślą o osobach chcących poszerzać swoją wiedzę i horyzonty jednak warto uważać i zawsze sprawdzać czy ściągamy faktycznie to co trzeba. Przed instalacją jakiejkolwiek aplikacji nie należy zapominać o dobrym programie antywirusowym, a ostatnio coraz bardziej popularne jest nawet ubezpieczanie swoich telefonów. Jedne z takich ubezpieczeń oferowane przez https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance zyskuje coraz większą popularność w Europie i w sumie nic dziwnego, bo posiadając je możemy spać spokojnie i nie przejmować się, że osoby trzecie mają dostęp do naszych danych :)

   

Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

5 aplikacji, które pomogą szlifować języki obce!

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.