Logowanie Rejestracja
15 maja poświećmy Dwie Godziny dla Rodziny
Strona główna Wiadomości 15 maja poświećmy Dwie Godziny dla Rodziny 15 maja poświećmy Dwie Godziny dla Rodziny

15 maja poświećmy Dwie Godziny dla Rodziny

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji już po raz czwarty odbędzie się akcja Dwie Godziny dla Rodziny. W jej ramach wiele polskich firm i instytucji skróci dzień pracy o symboliczne 120 minut, aby umożliwić swoim pracownikom spędzenie piątkowego popołudnia z najbliższymi. Miło nam poinformować, że Sfera Finansów SA również włączy się do tej wyjątkowej inicjatywy.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 14 maja 2015
Zobacz więcej:

 

W pracy spędzamy średnio 8 i więcej godzin, tymczasem na rozmowy z innymi członkami rodziny poświęcamy zaledwie kwadrans dziennie. To zdecydowanie zbyt mało. Akcja Dwie Godziny dla Rodziny, zorganizowana przez Fundację Humanites pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej, małżonki Prezydenta RP, ma zachęcić Polaków, aby poświęcili więcej czasu na wspólną rozmowę w gronie rodziny i tym samym jeszcze mocniej zacieśnili więzi, które niekiedy cierpią z powodu naszego zbyt dużego zaangażowania w pracę.

 

Jutrzejszy dzień ma też uczulić pracodawców na społeczne role pełnione na co dzień przez ich podwładnych. Życie zawodowe i rodzinne nie może bowiem pozostawać w równowadze, o wiele ważniejsza jest integracja jednego z drugim. Pracownik, który wiedzie szczęśliwe i spełnione życie rodzinne jest bowiem o wiele bardziej efektywny w wykonywaniu swoich obowiązków. Oczywiście relacja ta jest dwustronna - brak zadowolenia z pracy odbija się negatywnie na naszych kontaktach z krewnymi. 

 

Dwie godziny dla rodziny

 

Dlatego też Fundacja Humanites zachęca polskie firmy, aby jutro skróciły czas pracy o 2 godziny i umożliwiły w ten sposób swoim pracownikom spędzenie piątkowego popołudnia z rodzinami. Jednak to nie krótsza praca tego dnia jest celem samym w sobie. Nie chodzi też o spędzenie tego czasu na zakupach i przed telewizorem. Owe symboliczne 2 godziny mają być okazją do szczerej rozmowy o wspólnej rodzinnej przeszłości, bo - jak głosi motto tegorocznej akcji - "Wspomnienia łączą pokolenia".

 

W ubiegłym roku w inicjatywę włączyło się ponad 150 przedsiębiorstw, urzędów i instytucji, a blisko pół miliona osób uzyskało dodatkowy czas na zacieśnienie więzi z najbliższymi.

 

W tym roku do akcji także Sfera Finansów SA dołącza do firm, które wezmą udział w tej wyjątkowej akcji.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Komu zaufać?
Zobacz następny artykuł:
Komu zaufać?
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.