W BGŻ BNP Paribas zarobisz, jeśli się zadłużysz, ale najpierw się ubezpiecz

Martyna: Ofensywa produktowa banku BGŻ BNP Paribas trwa. Po koncie osobistym Aktywna Pensja, którym zajmowaliśmy się w jednym z poprzednich odcinków Pogromców EXTRA, przyszła pora na nowy kredyt gotówkowy. Zgodnie z opisem oferty, bank ma umożliwić zarobek klientom, którzy zdecydują się pożyczyć trochę grosza. Zobaczmy, jak to działa.

przyznanie Oszczędzającego Kredytu Gotówkowego

Rafał: Założenie jest proste. Jeżeli w okresie promocyjnym złożymy wniosek o przyznanie Oszczędzającego Kredytu Gotówkowego i zostanie on pozytywnie rozpatrzony, a później w terminie spłacimy wszystkie raty (opóźnienie bez konsekwencji może wynieść 5 dni), możemy liczyć na zwrot 20 proc. wartości odsetek, maksymalnie do 760 zł rocznie za każde 12 miesięcy spłaty. Promocja trwa do 30 listopada tego roku. O kredyt może wnioskować każda pełnoletnia osoba o pełnej zdolności do czynności prawnych, która posiada stałe źródło i udokumentowane dochodu. Zamawiać można telefoniczne lub odwiedzając placówkę banku.

Dominik: Dodajmy, że Oszczędzający Kredyt Gotówkowy może zostać przeznaczony na dowolny cel, spłatę można rozłożyć na maksymalnie 84 miesiące, a limit kwoty, o którą można wnioskować to 150 tys. zł.

Zwrot odsetek kredytu w BGŻ BNP Paribas? Tak, ale tylko z ubezpieczeniem
Martyna: Czy trzeba spełnić jeszcze jakieś warunki, aby BGŻ BNP Paribas zwrócił część odsetek?

Zwrot odsetek w BGŻ?

Sylwia: Tak. Oprócz terminowych spłat trzeba też wykupić ubezpieczenie kredytu. Jeżeli klient spełni oba wymogi, bank zwróci mu 20 proc. wartości odsetek za każdy rok spłaty kredytu. Wysokość premii nie przekroczy jednak kwoty 760 zł za rok.Przykładowo, jeśli zadłużymy się na kwotę 16 tys. zł na okres 4 lat, wówczas łączna kwota całej premii wyniesie nieco ponad 740 zł. Tyle, że za cały okres kredytowania. Zwracam też uwagę, że mamy i trzeci warunek.

Rafał: Mianowicie?

Dominik: Szukam, szukam… Mam! O, proszę. Promocją objęte będą tylko kredyty udzielone na okres przynajmniej 12 miesięcy. Jeszcze jedno: z karty kredytowej wydawanej przy uruchomieniu kredytu nie można, jak się zdaje, zrezygnować. Zła wiadomość dla posiadaczy promocyjnego konta Aktywna Pensja – oni premii za kredyt gotówkowy nie będą mogli otrzymać. Klienci kwalifikujący się do udziału w promocji mogą zaciągnąć tylko jeden Oszczędzający Kredyt Gotówkowy na specjalnych warunkach.

Rafał: Premia jest wypłacana po każdych 12 miesiącach spłaty kredytu. A co w sytuacji, gdy zadłużyliśmy się na 15 miesięcy?

Martyna: Wtedy bank wypłaci procentową wartość odsetek za pierwszy rok regulowania rat, a następnie po pozostałych 3 miesiącach. Aha, premia zwolniona jest z podatku dochodowego.

No dobrze, a ile to wszystko kosztuje?

Dominik: Przyjrzyjmy się przykładowi reprezentatywnemu, czyli wspomnianym wcześniej 16 tys. zł z okresem spłaty rozłożonym na 48 miesięcy. Stała rata miesięczna to 454,70 zł. Odsetki to 3701 zł. Jeżeli odliczymy zwracaną premię (740 zł), wówczas wyniosą 2960 zł. Do tego doliczmy koszty ubezpieczenia, a te są spore, bo w tym przypadku wyniosą 1428 zł. Oczywiście nie może zabraknąć prowizji za udzielenie finansowania; to kolejne 695 zł, które trzeba doliczyć do całkowitych kosztów kredytu.

Martyna: Innymi słowy, pożyczymy 16 tys. zł, oddamy prawie 22 tys. zł, a bank wypłaci nam 740 zł premii. Okazuje się więc, że na papierze promocja wygląda świetnie. Pierwsze wrażenie jest takie, że możemy „zarobić” np. ponad 3 tys. za cztery lata okresu kredytowania. Tyle tylko, że aby zbliżyć się do reklamowanych 760 zł, trzeba zadłużyć się na wysoką kwotę. Jeśli ktoś chce wziąć jedynie kilkanaście tysięcy, wówczas gra staje się znaczniej mniej warta świeczki, bo całkowity zwrot odsetek stanowić będzie jedynie kilkanaście procent poniesionych kosztów. Średnio to atrakcyjne. Brać? Nie brać? Na pewno warto porównać ofertę BGŻ BNP Paribas z konkurencją przed podjęciem ostatecznej decyzji.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o