Ranking lokat bankowych

Lokata bankowa to świetny sposób na przechowywanie swoich nadwyżek finansowych. Dzięki niej nasze pieniądze pozostają bezpieczne, a przy tym cały czas „pracują”. Niestety mnogość produktów oszczędnościowych na polskim rynku sprawia, że ciężko wybrać wśród nich ten najkorzystniejszy. W podjęciu tej trudnej decyzji pomoże nam ranking lokat bankowych.

Przechowywanie swoich oszczędności na lokacie oferującej jak najwyższy procent to skuteczny sposób na pomnażanie pieniędzy. Tego typu prodykt zapewnia również ochronę środków przed negatywnymi skutkami inflacji. W Polsce lokaty to rozwiązania mniej popularne od kont oszczędnościowych, ponieważ zazwyczaj wiążą się z ograniczonym terminem oferty. Przed skorzystaniem z tego typu produktu finansowego należy zatem dogłębnie przeanalizować jego warunki i zastanowić się, czy będziemy w stanie ich dotrzymać. Zazwyczaj lokaty oferowane przez polskie banki działają na ściśle określonych zasadach, których klienci muszą dokładnie przestrzegać. W przeciwnym wypadku mogą bowiem stracić wszystkie wypracowane odsetki. Ranking lokat bankowych przedstawia najlepsze produkty oszczędnościowe na polskim rynku. Z jakich ofert warto skorzystać w tym miesiącu?

Ranking lokat

Ranking lokat bankowych wygrała marka Fines ze swoją Lokatą Finesyjną. Choć oferuje ona nieco niższe oprocentowanie niż pozostali zwycięzcy notowania, umożliwia ulokowanie największej liczby środków na dłużej. Lokata Finesyjna to rozwiązanie zapewniające zarówno wysokie oprocentowanie, jak i ogromną wygodę dla klienta.

Pozostałe dwie lokaty na podium – Lokata Happy od Idea Banku oraz Nest Lokata Witaj – to produkty ze znacznymi ograniczeniami kwotowymi i czasowymi. Zaletą tych produktów jest jednak najwyższe dostępne na polskim rynku oprocentowanie – aż 4%.

Warto podkreślić, że oferty wymienione w zestawieniu to tzw. lokaty na start. Są to produkty oszczędnościowe przygotowane specjalnie z myślą o nowych klientach danego banku. Najlepsze wśród lokat na start oferują nawet 4%. Promocyjne oprocentowanie ma zachęcić konsumentów do skorzystania z tego konkretnego produktu oszczędnościowego. Niestety im wyższe oprocentowanie, tym zazwyczaj niższą kwotę maksymalną można ulokować na takiej lokacie.

[/vc_column_text]

Jak wygląda zakończenie lokaty?

Pamiętajmy, że lokaty bankowe to produkty, z których korzystamy przez określony czas (od jednego dnia do nawet kilku lat). Wcześniejsze wycofanie pieniędzy z lokaty oznacza zazwyczaj utratę wszystkich wypracowanych odsetek.

Z tego powodu również jeszcze przed założeniem lokaty należy zwrócić baczną uwagę na to, co będzie się działo po jej zakończeniu. W tej chwili banki oferują lokaty odnawialne oraz lokaty nieodnawialne. Dla klienta dużo wygodniejsze są lokaty nieodnawialne, po których zakończeniu instytucja finansowa automatycznie przelewa kapitał wraz z wypracowanymi odsetkami na wskazany wcześniej numer konta.

Część produktów dostępnych na polskim rynku to jednak lokaty odnawialne. Po ich zakończeniu bank automatycznie odnawia je na kolejny okres. Korzystając z takiego rozwiązania pamiętaj, by wcześniej sprawdzić warunki, na których przebiega to odnowienie. Bardzo często zdarza się, że lokata odnawialna charakteryzuje się bowiem obniżonym oprocentowaniem.

 

Zobacz naszą promocyjną ofertę

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o