Ranking kredytów samochodowych

W dzisiejszych czasach brak gotówki nie przekreśla szans na zakup wymarzonych czterech kółek. Z pomocą przychodzą nam bowiem kredyty samochodowe, dzięki którym można uzyskać od 20 000 do nawet 100 000 zł na wymarzone auto. Takie zobowiązanie w swojej ofercie ma wiele różnych banków. Po którą z tych propozycji warto sięgnąć?

Kredyty samochodowe to zobowiązania stworzone z myślą o osobach, które chcą sfinansować zakup samochodu i rozłożyć ten koszt na raty. To wspaniałe rozwiązanie w przypadku, gdy nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki do pokrycia takiego wydatku. Podejmując kredyt samochodowy musimy być jednak gotowi na to, że pojazd stanie się zabezpieczeniem spłaty zobowiązania.

W tym miejscu musimy zdementować mit, że kredyt samochodowy można podjąć wyłącznie na zakup samochodu z salonu. Z pomocą takiego zobowiązania można równie dobrze sfinansować także zakup samochodu używanego, a nawet sprowadzanego z zagranicy. Warto również pamiętać, że kredyty samochodowe umożliwiają zakup nie tylko tradycyjnych aut. Z ich pomocą można sfinansować również zakup motocykla, przyczepy kempingowej, ciężarówki, a nawet łodzi!

Warunki kredytu samochodowego

Przy podejmowaniu jakiegokolwiek kredytu, kluczową kwestią jest dopasowanie oferty do możliwości swojego portfela. Kwota podejmowanego kredytu i okres finansowania powinny zatem zostać ustalone dopiero po wnikliwej analizie stanu własnych finansów. Nie porywajmy się z motyką na słońce – ważne jest, żeby miesięczna rata nie nadwyrężała kondycji domowego budżetu. Ostateczny kształt oferty zależy oczywiście również od zdolności kredytowej klienta. To bank zadecyduje, czy może pożyczyć nam tyle, o ile wnioskowaliśmy.

Ranking kredytów samochodowych przygotowany przez ekspertów Sfery Finansów pomoże Ci zdecydować, po którą ofertę warto sięgnąć. Przedstawiamy w nim trzy rodzaje zobowiązań – kredyty samochodowe na 25 000 zł, 50 000 zł oraz 100 000 zł przy założeniu, że zobowiązania podejmowane są na 48 rat. Taka rozpiętość kwot pozwala na zakup zarówno samochodu używanego, jak i lśniącego pojazdu prosto z salonu, dlatego w naszym rankingu każdy znajdzie coś dla siebie.

Założenia rankingu

Ranking został przygotowany w trzech wariantach kwotowych: 25 000 zł, 50 000 zł oraz 100 000 zł. Potencjalnym kredytobiorcą jest singiel zatrudniony na umowę o pracę. Każdego miesiąca otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2400 zł netto. Spłaca aktualnie tylko jedno zobowiązanie – kredyt gotówkowy, który podjął na zakup telewizora. Ponadto posiada na własność mieszkanie, które nie jest obciążone żadnym kredytem. Zamierza kupić Opla Astrę z 2011 r. i bardzo mu się przy tym spieszy. Wymaga od banku, by pieniądze znalazły się na jego koncie maksymalnie w dwa dni od wypełnienia wniosku.

Poznaj najlepsze oferty na rynku

Ranking kredytów samochodowych umożliwia szybkie porównanie ofert dostępnych na polskim rynku. W ten sposób kredytobiorca zaoszczędza nie tylko czas konieczny do samodzielnego poszukiwania oferty, ale także pieniądze. Ranking w rzetelny i przejrzysty sposób ukazuje bowiem, która oferta jest najatrakcyjniejsza pod względem finansowym.

Zanim złożysz wniosek

Podjęcie kredytu to decyzja, która jeszcze przez kilka lat będzie miała ogromny wpływ na kondycję Twojego domowego budżetu. Nie możesz zatem postępować pochopnie. Musisz być pewny swojej decyzji i tego, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Aby bezpiecznie pożyczać, zastosuj się do kilku prostych wskazówek:

1. Przeanalizuj swoje potrzeby finansowe. Potem rzetelnie oceń własną sytuację finansową, aby określić warunki zobowiązania, które będziesz w stanie spłacić.

2. Znajdź atrakcyjną ofertę. Skorzystaj z rankingu kredytów samochodowych, aby nie przepłacić.

3. Pobierz bezpłatny raport z BIK-u, aby poznać swoją historię kredytową.

4. Porównaj wybrane oferty – weź pod uwagę RRSO i koszt produktów dodatkowych.

Który kredyt samochodowy wybrać?

Niestety nie istnieje uniwersalna odpowiedź na to pytanie. Każdy kredytobiorca ma inne możliwości finansowe, inną zdolność kredytową oraz odmienne potrzeby. Ponadto dostępne na rynku oferty różnią się nie tylko wysokością oprocentowania i prowizji. Na warunki kredytu samochodowego mają również wpływ takie elementy, jak rodzaj rat (równe lub malejące) czy stawka oprocentowania (stałe lub zmienne). Ponadto każdy bank przy udzielaniu kredytu samochodowego kieruje się odrębnymi procedurami i w inny sposób określa poziom ryzyka. Oznacza to, że różne banki mogą zupełnie inaczej postrzegać Cię jako klienta i zaoferować Ci zupełnie różne warunki.

Należy pamiętać, że duży wpływ na warunki zobowiązania mają także cechy wybranego samochodu. Instytucje finansowe w całkowicie odmienny sposób postrzegają zakup samochodu miejskiego a szybkiego i sportowego pojazdu. Właśnie z tego powodu przy podejmowaniu kredytu samochodowego musimy do banku dostarczyć dokumenty kredytowanego pojazdu.

Zwycięzcy naszego rankingu kredytów samochodowych to propozycje, które z pewnością warto rozważyć. Po otrzymaniu propozycji w jednym banku, najlepiej jest ją porównać z ofertą konkurencji. W ten sposób możemy znaleźć zobowiązanie dużo atrakcyjniejsze pod kątem finansowym.

Ranking kredytów samochodowych

Kredyt samochodowy numer jeden

Doradca Fines

Zobacz ofertę !

Kredyt samochodowy numer dwa

Ekspert Fines

Zobacz ofertę !

Kredyt samochodowy numer trzy

Finansowy doradca

Zobacz ofertę !