Ranking kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe bywają niezastąpione w niespodziewanych wydatkach. Zapewniają zastrzyk gotówki, którego spłatę możemy rozłożyć na dogodne raty. Niestety wśród mnogości zobowiązań dostępnych na polskim rynku bardzo trudno jest wybrać to najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. Z tego powodu powstał ranking kredytów gotówkowych, które podpowiada, po które zobowiązanie warto sięgnąć.

Ogromna liczba kredytów gotówkowych dostępnych na rynku sprawia, że wybór odpowiedniej oferty nie jest prostym zadaniem. Samodzielna weryfikacja każdego produktu finansowego i żmudne porównywanie jego warunków z innymi zobowiązaniami wymaga od konsumenta ogromnych pokładów cierpliwości i zaangażowania.

W poszukiwaniach najlepszej oferty warto zatem wspomóc się nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak ranking kredytów gotówkowych. To narzędzie, które znacznie ułatwia wybór najatrakcyjniejszego kredytu na rynku. Ranking kredytów gotówkowych w przejrzysty i czytelny sposób przedstawia najważniejsze parametry dostępnych kredytów (np. wysokość całkowitej kwoty kredytu, prowizji, RRSO czy wysokość miesięcznej raty). W ten sposób konsumenci mogą szybko wybrać zobowiązanie najlepiej odpowiadające ich potrzebom oraz sytuacji finansowej.

W przypadku konieczności zdobycia szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki warto również rozważyć ofertę firm pozabankowych. Słyną one nie tylko z elastycznego podejścia do klienta, ale także ze skróconego do minimum czasu oczekiwania na pieniądze. W wyborze odpowiedniej oferty tego typu zobowiązania pomoże Ci przygotowany przez naszych ekspertów ranking pożyczek na raty.

Ile pożyczyć?

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego, jest wysokość oferowanej kwoty. Niektórzy konsumenci poszukują niewielkiego zastrzyku gotówki na pokrycie bieżących potrzeb, podczas gdy inni zamierzają sfinansować większe wydatki, np. zagraniczną wycieczkę czy remont mieszkania. Przed podjęciem kredytu należy dokładnie oszacować, ile środków będzie nam potrzebne. Bądźmy przy tym ostrożni! Dodatkowe pieniądze kuszą, ale należy pamiętać, że każdy kredyt trzeba kiedyś spłacić.

Szeroka rozpiętość kwotowa dostępnych zobowiązań sprawia, że każdy znajdzie ofertę dla siebie. Na polskim rynku najdrobniejsze kwoty oferuje Bank Pocztowy, który w swojej ofercie posiada zobowiązania o minimalnej wysokości 300 zł. Po taki kredyt gotówkowy mogą sięgnąć te osoby, którym brakuje dosłownie kilku złotych na przykład do wypłaty. Osoby potrzebujące większej gotówki mogą skorzystać ze zobowiązania marki Nest Bank, która oferuje zobowiązania w maksymalnej kwocie aż 550 000 zł. Należy przy tym pamiętać, że im wyższa kwota zobowiązania, tym więcej warunków musi spełnić potencjalny kredytobiorca. Banki mogą oczekiwać od niego dodatkowych zabezpieczeń np. w postaci poręczenia osoby trzeciej.

Podejmowanie kredytu

Przed udzieleniem pozytywnej decyzji kredytowej bank każdorazowo sprawdza zdolność kredytową potencjalnego klienta. Przy pomocy Biura Informacji Kredytowej analizuje również historię jego wcześniejszych kredytów i pożyczek. To właśnie w tym rejestrze gromadzone są informacje na temat spłat zobowiązań finansowych polskich konsumentów. Tego typu dane są potrzebne bankom do oszacowania poziomu ryzyka, które wiąże się z pożyczaniem pieniędzy.

Wspomnieliśmy już, że im wyższa kwota kredytu, tym większe bank ma oczekiwania wobec potencjalnego kredytobiorcy. Warto jednak pamiętać, że sama procedura wnioskowania o kredyt wiąże się z koniecznością dostarczenia do banku odpowiednich dokumentów. Zazwyczaj chodzi tu o dowód osobisty oraz dokument potwierdzający źródło i wysokość otrzymywanych dochodów. Może być to m.in. umowa o pracę, zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę, odcinek renty lub emerytury czy nawet wyciąg z konta osobistego. Osoby po ślubie mogą niekiedy spodziewać się także konieczności dostarczenia zgody współmałżonka na podjęcie zobowiązania finansowego.

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking został oparty na założeniu, że kredytobiorca pożycza 10 000 zł na 36 miesięcy.

Kredyt gotówkowy „na już”

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym pozyskaniu dodatkowej gotówki, swoje pierwsze kroki powinieneś skierować do tego banku, w którym posiadasz główne konto osobiste. Ta instytucja bowiem doskonale zna Twoją sytuację finansową, co może wpłynąć na skrócenie listy formalności do wypełnienia oraz skrócenie czasu oczekiwania na gotówkę.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o