Logowanie Rejestracja
Zerowa prowizja dla kredytu w MdM

Strona główna Prosto z banku Zerowa prowizja dla kredytu w MdM Zerowa prowizja dla kredytu w MdM

Zerowa prowizja dla kredytu w MdM

Od 1 września Bank Millennium znosi prowizję od wszystkich kredytów hipotecznych w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Warunek? Wniosek o kredyt musi zostać złożony do 31 grudnia 2015 r.. To skutek wejścia w życie nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania dla młodych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 31 sierpnia 2015
Zobacz więcej:

 

 

Mieszkanie dla Młodych” działa od 1 stycznia 2014 r. i jest następcą rządowego programu „Rodzina na swoim”. Niestety już po roku funkcjonowania MdM stało się jasne, że nie spełni od pokładanych w nim nadziei – w całym 2014 roku wykorzystano jedynie około 35 proc. przygotowanej puli dofinansowania. Sporym zaskoczeniem był również fakt, że głównymi beneficjentami programu Mieszkanie dla Młodych nie były rodziny z dziećmi, a przede wszystkim single.

 

 

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w MdM?

 

 

 

Nikłe zainteresowane rządowym programem ma naprawić wchodząca obecnie w życie nowelizacja. Powodem kłopotów MdM były przede wszystkim wyśrubowane warunki, które należało spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Po wprowadzeniu zmian uczestnictwo w programie Mieszkanie dla Młodych ma być dostępne dla szerszej grupy klientów – przede wszystkim dlatego, iż zostanie zwiększona pula mieszkań objętych dopłatami. Kluczową zmianą w tym zakresie jest włączenie do programu lokali z rynku wtórnego, co wpłynie pozytywnie zwłaszcza na małe miejscowości, w których rynek pierwotny nie działa zbyt prężnie. Kolejnymi zmianami w MdM jest w wielu przypadkach wzrost kwoty dofinansowania, a także zniesione kryterium wieku oraz warunek nieposiadania na własność innego mieszkania w przypadku rodzin wielodzietnych. 

 

 

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium

 

 

Cieszę się, że jako bank możemy dołożyć własną cegiełkę do rządowego programu wsparcia osób, chcących poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Chodzi nam o to, by nie tylko program, ale też kredyt był dla zainteresowanych bardziej dostępny. W chwili, gdy kredyty w programie „Mieszkanie dla Młodych” wyceniane są przez rynek tak samo lub drożej niż standardowe kredyty hipoteczne, my obniżamy koszty. Zamiast 2%, osoby spełniające warunki rządowego programu, nie zapłacą prowizji w ogóle. Wierzę, że klienci docenią to wsparcie. – mówi Agata Chrzanowska, Kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Bank Pekao zadba o młodych klientów
Zobacz następny artykuł:
Bank Pekao zadba o młodych klientów
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.