Logowanie Rejestracja
Projekt Nordea Banku - „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Strona główna Prosto z banku Projekt Nordea Banku - „Przedsiębiorczy Przedszkolak” Projekt Nordea Banku - „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Projekt Nordea Banku - „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

We Wrocławiu Nordea Bank wprowadził do przedszkoli projekt „Przedsiębiorczy Przedszkolak” w ramach miejskiego programu „Edukacja Przedsiębiorczości”. Będzie on kontynuowany przez dwa lata. Zajęcia mają na celu zapoznać dzieci z podstawami finansów. Maluchy dowiedzą się jak pracują bankowcy.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 października 2012
Zobacz więcej:

Projekt jest organizowany dzięki współpracy Urzędu Miejskiego Wrocławia i banku Nordea. „Przedsiębiorczy Przedszkolak” to program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i nauczycieli. Od października rozpoczna się kolejne spotkanie wrocławskich przedszkolaków z sympatycznym Krasnalem Złotóweczką.  

 


”Projekt „Przedsiębiorczy Przedszkolak” cieszył się olbrzymim zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli. W związku z tak entuzjastycznym przyjęciem, wspólnie z Miastem postanowiliśmy o jego kontynuacji. Obecnie w projekcie uczestniczą 24 przedszkola, do których łącznie uczęszcza ponad 1500 4- i 5-latków. Nordea Bank chętnie angażuje się w akcje, poprzez które udaje nam się przekazać ważną wiedzę na temat finansów.” – mówi Barbara Adamska-Kusz, Zastępca Dyrektora Regionu Dolnośląskiego Nordea Bank Polska.

 


4- i 5-latki będą również mogły korzystać ze specjalnie przygotowanego na potrzeby projektu, jedynego w Polsce bankomatu dla przedszkolaków. Zabawkowy bankomat wraz ze specjalnymi kartami płatniczymi dla dzieci przygotował partner projektu – Nordea Bank.

 


W ramach projektu zorganizowany zostanie konkurs plastyczny „Mój wymarzony pieniążek” oraz konkurs „Reklamuje przedszkole” a zwieńczeniem będzie Turniej Przedszkolaka, który odbędzie się w maju 2013 roku. Podczas Turnieju, podobnie jak w bieżącym roku, uczestnicy zaprezentują krótkie przedstawienia teatralne o tematyce finansowej w wybranej przez siebie formie i aranżacji.Turniejowi towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu „Reklamuję przedszkole”.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Projekt Nordea Banku - „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.