Logowanie Rejestracja
PKO Bank Polski wypłaca dywidendy

Strona główna Prosto z banku PKO Bank Polski wypłaca dywidendy PKO Bank Polski wypłaca dywidendy

PKO Bank Polski wypłaca dywidendy

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy otrzymało pozytywną opinię Zarządu PKO Banku Polskiego i otrzymało wypłatę dywidendy 2,25 mld złotych, co daje 61,12 procent zysku netto za rok 2012, dodatkowo niepodzielony zysk z lat ubiegłych, który daje 1.80 zł na jedną akcję.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 19 kwietnia 2013
PKO Bank Polski wypłaca dywidendy

Zobacz więcej:

PKO ma możliwość wypłaty 3,6 mld złotych dywidendy z zysku netto za 2012 rok, ale także 88,5 mln złotych z niepodzielonego zysku z lat ubiegłuch.

 

Wysokość wypłaty dywidendy wiąże się z aktualną pokityką dywidentową Banku, która mówi o „stabilnym realizowaniu dywident w długim terminie z zachowaniem zasady ostrożnego zarządzania oraz rekomendację Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego odnoszącą się do wzmocnienia bez kapitałowych bankow”.

 

PKO Bank Polski wypłacał dywidendy kazdego roku od debiutowego 2004 roku dla Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych, co bez wątpienia wskazuje na wysokie wyniki finansowe. Bank spełnia także określone przez UKNF kryteria, które umożliwiają rekomendację wypłat dywidendy w maksymalnej kwocie, nie może ona jednak przekraczać 75 procent zysku, co określił UKNF.


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.